Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Місто-фортеця «Тустань»

Про маршрут

1-й день

Час відвідування маршруту: 5 годин

 

На Львівщині розташована пам’ятка природи, яка за способом будівництва не має аналогів у всьому світі.

 

Йдеться про місто-фортецю «Тустань», яка носить статус одного з семи чудес України. Це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, що входить до складу однойменного історико-культурного заповідника. До речі, місцевість настільки мальовнича, що серед її поціновувачів були Іван Франко, Леся Українка, а також Іван Вагилевич. 

 

Тустань, як дерев’яну фортецю, було засновано в другій половині ІХ ст. племенами Білих Хорватів. Місцевість свого часу була важливим стратегічним пунктом і охороняла західні рубежі Київської Русі, а пізніше Галицько-Волинського князівства. Крім важливого оборонного значення, фортеця також була митним центром у Карпатському регіоні. Купці, що рухались через терен Галичини, повинні були тут зупинитись та сплатити мито.

 

Тустань втратила роль митного пункту у XVII ст. і занепала. Починаючи з XVIII ст. руїни Тустанського замку привертають увагу мандрівників, істориків, археологів та етнографів.

 

Місто-фортецю Тустань творить комплекс скель Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб та скелі, які прилягають до хребта Воронового. Роздивіться уважно скелі – там ви побачите сліди будівництва: залишки кам’яних стін, пази та вруби, штучні печери, цистерни для зберігання води. Крім цього, тут є велика кількість наскельних зображень-петрогліфів, в основному це символи Сонця.

 

На території без вихідних працює музей історії міста-фортеці Тустань. Родзинка музею – приміщення з відтвореним інтер’єром справжньої боярської кімнати. Тут ви можете приміряти середньовічні обладунки та сфотографуватися з булавою за князівським столом. 

Графік роботи музею: 10:00-18:00 (квітень-жовтень)

9:30-17:00 (листопад-березень)

 

Вартість вхідних квитків:

Для дорослих — 60 грн.

Для дітей, студентів, пенсіонерів — 30 грн.

 

Обов’язково відвідайте дерев’яну церкву 1911 року, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення.  

 

На території заповідника розташовано майданчик для дітей, безкоштовний паркінг, кілька кафе, мотузковий парк «LaZanka» і сувенірні магазини. 

 

Дегустації

На території скельного комплексу є декілька кафе. Після насиченої прогулянки  можна підкріпитися борщем або юшкою з білих грибів, спробувати місцевий шашлик зі свинини, картоплю з салом, смажену на вогні, картопляні деруни з м’ясом, вареники з чорницею та багато іншого.

 

Екскурсії

Екскурсії на території городища (скельного комплексу), які відбуваються за графіком (10:00-17:15) — безкоштовні.

 

На території Заповідника щодня з 10:00 до 20:00 діє мотузковий парк “LaZanka”. Для відвідувачів доступні наступні атракціони:

Повний комплекс підвісних перешкод — 70 грн.

Швидкісний спуск по канату — 50 грн.

Оберіть наступну локацію маршруту Львівська область - Національний природній парк «Сколівський»


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!