Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Ворохта

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Наша насичена подорож розпочинається з Ворохти. Це високогірне курортне селище в Івано-Франківській області, розташоване в гирлі річки Прут. 

 

Є декілька версій походження назви селища. Згідно з першою, назва «Ворохта» походить від слова «ворохи». Так називали раніше дерева, які привозили селяни до шляхетних солеварень. Згідно з іншою версією, селище назвали на честь його першого поселенця Михайла Ворохти. Легенда розповідає, що він був воїном, який втік від військової муштри, після чого оселився в цих краях. Михайло Ворохта був дуже талановитим ткачем. І по всій окрузі швидко розлетілася слава про його здібності. 

 

Ворохта — ще й відомий кліматичний курорт. Знижений атмосферний тиск, велика інтенсивність сонячної радіації при достатній кількості ультрафіолетових променів, чисте повітря, підвищений вміст озону сприяють лікуванню захворювань органів дихання. Саме тому, подорожуючи Івано-Франківською областю, ця локація є неодмінною частиною вашого маршруту.

 

Під час подорожі роздивимось церкву Різдва Богородиці – це зразок гуцульської дерев’яної архітектури, що славиться будовою без використання цвяхів. 

 

Поруч з церквою розташований старовинний віадук з арками. До речі, саме у Ворохті знаходяться два з шести українських віадуків, які раніше використовувалися для організації залізничного сполучення. Обидва мають понад 100 років віку і понад 100 метрів довжини. Вас неодмінно вразить така грандіозна споруда з її масивною конструкцією, вигином рейок та дивовижними карпатськими краєвидами навколо.

 

Далі прямуємо до костелу Успіння Пресвятої Діви Марії, що був заснований в кінці XIX століття. Після Другої світової війни костел закрили, святиня простояла пустою пів століття. У 90-і рр. ХХ ст. напівзруйновану будівлю отримали п’ятидесятники, котрі частково відремонтували її. Наразі храм працює, належить римо-католицькій громаді.

 

Шанувальникам активного та екстремального відпочинку варто відвідати перший карпатський зіплайн. Установка складається із троса, натягнутого між зонами старту і фінішу, спеціального спорядження, яке переміщається по тросу разом з людиною, зони старту та зони фінішу з гальмівним пристроєм. Атракціон починається з висоти трьохповерхового будинку та значно знижується до фінішу.

 

Дегустації

Зазирнемо на сувенірний ринок Ворохти – один з найбільших і недорогих в регіоні. Крім традиційних магнітиків, тут продають в’язані шерстяні шкарпетки, натуральну косметику, дерев’яні шкатулки з унікальним візерунком та багато іншого. Обов’язково спробуйте хвойний мед і місцеве вино, що продають на розлив.

 

Екскурсії

Щодня туристи у складі екскурсії підкорюють Говерлу, маршрут займає 9 годин. Щоб стати частиною групи, телефонуйте за номером:  +38 097 327-86-98. Ціни на екскурсію Говерлою стартують від 450 гривень.

 

Також радимо відвідати місцеві водоспади. А саме:

Оберіть наступну локацію маршруту Івано-Франківська область - Карпатський національний природний парк


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!