Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Озеро «Несамовите»

Про маршрут

3-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Останній день подорожі буде цілком присвячений озеру льодовикового походження. Несамовите – друге найвисокогірніше озеро, після озера Бребенескул, в Україні. Завдяки своєму походженню вважається одним із найчистіших.

 

Навколо озера існує багато моторошних легенд. За кількома з них, якщо кинути камінь в озеро, то можна накликати жахливу негоду – шквальний вітер та зливи.

 

Інша легенда говорить, що душі всіх людей, які накладають на себе руки або забирають у когось життя, потрапляють у Несамовите. 

 

Гуцули поширюють іншу легенду, за якою застерігають – купатися в озері не можна, бо там живе молода самогубця, яка не любить, щоб порушували її спокій. Тому комусь може особливо не пощастити у темний час доби. Час від часу на березі Несамовитого влаштовують ритуальний танок ті самі нещасні душі. Якщо вони виявлять, що за ними спостерігають, то затягнуть на самісіньке дно, і, якщо поруч не виявиться трембіти, кінець неминучий.

 

Маршрут до озера починається з Ворохти – вам потрібен туристичний комплекс «Заросляк». З цієї турбази беруть початок декілька найпопулярніших маршрутів Карпатами, серед яких шлях до озера Несамовите. 

 

Шлях, як для туриста, недовгий – 6 км, це приблизно 3 години. Але запевняємо, що час пройде миттєво, адже на вас чекають мальовничі краєвиди та чисте гірське повітря. 

 

Озеро розташоване біля підніжжя гори Туркул, неподалік урочища Малі та Великі Кізли. Тут надзвичайно гарно і зазвичай мало туристів, тому ви зможете повноцінно насолодитися єднанням з природою.

 

Екскурсії

Дорогою до озера Несамовите вашим очам відкриються Малі та Великі Кізли – неймовірно мальовничі гребені, утворені під час руху льодовиків. Справжнім відкриттям для вас мальовнича, яка знаходиться на верхній межі соснового лісу. Ви знайдете її після гребнів, по дорозі до озера і точно не зможете пройти повз. Влітку тут можна на власні очі побачити шафран Гейфеля, дзвіночки карпатські, фіалки, гірську арніку та білий сон. 

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!