Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Верхні Петрівці

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 5 годин

 

На другий день вирушаємо до села Верхні Петрівці, що знаходиться в Сторожинецькому районі. Місцевість відома ще з XIV століття. Саме тоді на території сучасного села в часи Галицько-Волинського князівства були збудовані оборонні укріплення. За даними істориків, їх залишки збереглися і до сьогодні. 

 

Цікавий факт. На початку ХІХ століття Верхні Петрівці стали місцем для проживання одного з польських етносів – чадецьких гуралів. Після Другої світової війни, під тиском радянської влади, чадецькі гуралі масово переселилися на свою історичну батьківщину на Словаччині. Але частина представників цього етносу залишилися в Верхніх Петрівцях і досі, зберігаючи свої традиції, продовжує правити службу в костелі Преображення.

 

Прямуємо до центру села, де височіє мурований костел Святого Антонія. Він був зведений у 1907 році та нагадує про колишню велику римо-католицьку громаду села.

 

Далі побачимо жіночий монастир Святих Жінок-Мироносиць (геолокація). Це був один з перших монастирів у Петрівцях, які будував Стефан Великий. Сучасний монастир зустрічає високою брамою-дзвіницею. Ліворуч від входу розташований двоповерховий корпус монастирських келій. 

 

Праворуч височіє храм Архангела Михаїла (геолокація). Серед святинь, що приваблюють сюди туристів, є ікона Матері Божої Всецариці з Афонського монастиря. За словами вірянин, вона має властивість зцілювати хворих на рак. У церкві також зберігається Почаївська ікона Божої Матері та частинки Животворящого Хреста Господнього з Єрусалима. Усього в храмі Архангела Михаїла 40 мощів святих, у тому числі й великомученика Пантелеймона. На його честь нещодавно відкрито церкву-дзвіницю висотою 50 метрів, яка вражає своїми розмірами. 

 

Дегустації

 

На території жіночого монастиря Святих Жінок-Мироносиць є криниця з цілющою водою, а з вершини пагорба поруч ви зможете насолодитися панорамою Буковинських Карпат.

Оберіть наступну локацію маршруту Чернівецька область1 - Сторожинецький дендропарк


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!