Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Біла Криниця

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Під час першого дня подорожі відвідаємо село Біла Криниця, одне з найвідоміших та культових місць Буковини. А все тому, що воно є справжньою Меккою для паломників-християн, любителів старовини та звичайних туристів. Село розташоване біля кордону з Румунією, на відстані 12 км від районного центру смт Глибока.

 

Цікавим є походження назви села. Вона пов’язана з тим, що місцева вода в колодязях має майже білий колір: з вапном і солодкувата на смак. 

 

Починаючи з ХVІІІ ст. і до наших днів Біла Криниця є центром Руської Старообрядницької церкви та святою землею для всіх старовірів. На жаль, від старих пам’яток культового зодчества Білої Криниці сьогодні залишилося лише два храми. 

 

Під час маршруту відвідаємо перший з них – церкву Косми та Дем’яна (геолокація), ви побачите її на початку села праворуч від дороги. Церква була побудована ще наприкінці XVIII ст., протягом ХІХ ст. зазнала перебудови, під час якої набула свого теперішнього вигляду. Будівля має риси типово буковинської храмової архітектури.

 

Далі роздивимось старообрядницький Успенський собор (геолокація). Його вважають справжнім шедевром культового будівництва всієї Буковини. Собор був збудований протягом 1900 – 1908 рр. за проєктом австрійського архітектора. Особливої уваги заслуговує зовнішнє оздоблення дзвіниці собору. Вона не має собі подібних на всій території України. За висотою вона перевищує собор, має чотири яруси, а її верх вкрито різнобарвною черепицею. 

 

Екскурсії

 

Під час перебування у Білій Криниці обов’язково відвідайте Світовий центр старообрядництва (вул. Білокриницька 53). Це дерев’яна двоповерхова споруда на першому поверсі якої знаходиться кухня, трапезна та хол, а на другому – виставкова експозиція, а також кімнати Митрополита та його супроводу.

 

Музейна експозиція складається з сучасних книжок та журналів, ужиткових речей, фотографій, на яких представлена історія становлення села. Також представлені матеріали про видатних осіб, які були дотичні до утворення митрополії в Білій Криниці, – підручники, одяг старообрядців різних часів. Вартість відвідування музею уточнюйте за телефоном: +38 (097) 650-07-11.

Оберіть наступну локацію маршруту Чернівецька область1 - Верхні Петрівці


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!