Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Усть-Путила

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 4 години

 

Наступною локацією маршруту є село в центрі Путильського району Чернівецької області — Усть-Путила. Воно розташоване при впадінні річки Путилки в Черемош. Село згадується з XVIII століття як Межибрідки, а пізніше – як Устє-Путилів.

 

Село, в першу чергу, відоме завдяки пам’ятці природи – скелі Закам’яніла Багачка. Це найвідоміша скеля Буковини, що входить до 100 чудес природи України.

 

Скеля являє собою геологічне утворення пірамідальної форми та має статус геологічної пам’ятки місцевого значення. Вона сформувалася з пісковиків палеогенового періоду (45 млн років) у результаті вітрової ерозії. ЇЇ висота – 30 м, а ширина при основі – 12 м. Стрімка скеля нагадує образ суворої жінки. За поширеною народною легендою, жорстока багачка відмовила старій жебрачці у милостині та образила її. Стара у відповідь прокляла кривдницю і багачка вмить скам’яніла.

 

Ще однією окрасою села є пам’ятка архітектури національного значення — церква Святої Параскеви. Побудована у 1881 році, вона ввібрала у себе всі атрибути типового для Буковини галицького храму. Тут є і гранчаста нава (простір, що відділяє вівтарну частину від входу), і прямокутний бабинець, майже однакові за висотою восьмигранні шатрові верхи та невелике опасання (дерев’яна крита галерея навколо церкви).

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!