Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Лютіж та Лютізький плацдарм

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 2 години

 

Лютіж – невеличке село неподалік Києва з населенням понад 2200 мешканців. Багата історія Лютежа та неймовірні краєвиди навколо села приваблюють туристів зі столиці та всієї України. 

 

Перша згадка про Лютіж датується 975 роком, хоча на території села збереглися залишки поселень часів Зарубинецької культури ІІІ-ІІ ст. до н.е. Тут мешкали стародавні металурги – археологи знайшли 15 печей для роботи з металом, знаряддя праці та сліди помешкань. 

 

Більшість слідів знайшли під час розкопок перед будівництвом Київської ГЕС. У той час на край звернули увагу багато відомих археологів – адже розуміли, що після заповнення басейну водою дослідження місцевості стане неможливим. 


Свою назву Лютіж отримав від імені Люта, убитого на цьому місці князем Олегом під час полювання. Лют був сином Свенельда, вельможі при князеві Ярополку, а інцидент розв’язав міжусобну війну між древлянами та полянами.

 

У часи Другої світової війни Лютіж став важливою точкою на мапі воєнних дій та відігравав ключову роль у поверненні радянськими військами Києва. Протягом осені 1943 року втрати з радянського боку на плацдармі склали понад 85 тисяч людей, у той час як нацистська армія втратила близько 15 тисяч осіб.

 

Роль Лютізького плацдарму розкрита у експозиції музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році”. Він знаходиться неподалік Лютежа, ближче до Старих Петрівців – саме там розгорталися основні воєнні дії. У рамках експозиції показані мапи наступів та відходів, пересувні виставки, діорами та пам’ятники, а також – фото, особисті речі солдатів та їхню зброю. На території музею досі триває дослідницька робота.

 

Режим роботи та екскурсії

Музей працює з 9:30 до 17:00. Замовити екскурсію можна за телефоном +380459645123, або ж заповнити форму на сайті http://battle-kyiv.org.ua/

 

Як дістатися?

До Лютежа з Києва ходять регулярні автобуси та маршрутні таксі, також доїхати можна власним авто. До Старих Петрівців, де знаходиться музей “Битва за Київ у 1943 році”, можна дістатися громадським транспортом, що ходить між селами, зі станції метро Героїв Дніпра у Києві або своїм транспортом.

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 6 - Зоопарк ХІІ Місяців


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!