Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Пархомівка

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Вирушаємо до мальовничого села Пархомівка (геолокація), що у Володарському районі. Воно було засноване ще у XVI ст. та впродовж віків мало чимало власників. 

 

Вирушаємо до мальовничого села Пархомівка, що у Володарському районі. Воно було засноване ще у XVI ст. та впродовж віків мало чимало власників. 

 

У ХІХ ст. село стало власністю відомого інженера, промисловця Віктора Голубєва. Родина Голубєвих не шкодувала коштів на розвиток місцевості. Зокрема, збудували школу, бібліотеку, лікарню, ремісниче училище. На утримання цих установ родина щорічно виділяла чималі кошти. Голубєв планував побудувати ще й цегельний завод, однак згодом змінив своє рішення на користь церкви. 

 

Церква Покрова Пресвятої Богородиці є туристичною родзинкою селища. Це своєрідний архітектурний синтез готики, східних традицій та язичницьких культових форм. 

 

При оздобленні церкви було використано і цеглу, і мармур, і метал, і кераміку. Фасад прикрашають орнаментальні композиції. Тут – зображення Богоматері-Оранти, нижче — багатофігурна композиція «Євхаристія» і на стовпах арки — «Благовіщення». 

 

Найбільшою ж окрасою храму є мозаїка, виконана за ескізами Реріха в майстерні художника-мозаїста В. Фролова. Окрему увагу зверніть на стіни церкви, там повно різноманітних написів та знаків. 

 

Екскурсії

 

Неподалік від церкви стоїть будівля колишнього ремісничого училища, зведена на кошти Голубєвих у стилі українського модерну. Тут збереглося багато різьблених деталей, а через вікна можна зазирнути всередину.

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 3 - Богуслав


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!