Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Богуслав

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Настав другий день подорожі. Вирушаємо до невеликого міста Богуслав, заснованого ще у 1032 році князем Ярославом Мудрим. Це містечко стоїть на річці Рось, яка протягом багатьох тисячоліть прокладала свій шлях крізь міцні скелі, утворюючи мальовничі гранітні береги.

 

Саме тут знаходиться знаменитий геологічний пам’ятник природи – Богуславська гранітна яма (геолокація). Вчені припускають, що вік цих скель сягає 2 мільярдів років. Хаотично розкидані валуни утворюють цілий гранітний острів, що омивається річкою Рось. Скелі з червоного і сірого граніту досягають у висоту 10-12 м і формують каньйон довжиною 1,5 км. Тут можна побачити мальовничі річкові пороги, серед яких знаходиться глибока яма. 

 

У теплу пору року тут можна скупатися. Мало хто знає, але насправді «ям» тут три та знаходяться вони недалеко один від одного, на відстані приблизно 100 метрів.

 

Деякі місцеві мешканці називають Богуславську гранітну яму місцем сили. Багато з тих, хто відвідав це місце, відчули приплив позитивних емоцій та стверджують, що отримали  внутрішній спокій і радість. Богуслав є відмінним місцем для відпочинку, де можна відновити сили всього за один день. Але не лише гранітна яма у Богуславі може привабити туристів.

 

У самому серці Богуслава розміщено музей-садибу, що не має аналогів в Україні. Він присвячений відомій українській поетесі, прозаїку і перекладачці Марії Вілінській, яка творила під псевдонімом Марко Вовчок. Відкрився заклад 10 серпня 1985 року, він є відділенням Музею історії Богуславщини. Експозиція музею Марка Вовчка розміщена у п’ятьох кімнатах. Тут представлені родинні фото, зібрання документів, листи, чернетки, одяг, картини, речі домашнього вжитку, книги та багато іншого. Загалом у фондах закладу нараховується більш як 500 предметів. У садибі відтворено саме той інтер’єр, у якому жила письменниця. Тому на окрему увагу заслуговує внутрішнє оздоблення та умеблювання будинку. Особливо впадають у око білосніжна дивакувата люстра, вишукані дерев’яні ліжка, різьблений письмовий стіл та піаніно. Все тут наповнено енергією натхнення та творчих пошуків.

 

Екскурсії 

Знаходячись у Богуславі, влаштуйте прогулянку по Гранітному оголенню (геолокація).

Завітайте на гору Тотоху – вважається одним з енергетичних місць сили. Багато людей зі всієї України та інших країн приїжджають сюди щоб «зарядитися» енергією. Кажуть, енергія Тотохи настільки сильна, що на горі можна перебувати не більше півгодини. Гора охороняється державою як історична цінність, це місце стародавнього скіфського городища.

Легенда свідчить, що тут на судноплавній річці Хоробрів була столиця русичів Голунь. З вершини цієї гори відкривається прекрасний вид на околиці. Краса природи тут незабутня, вона подарує вам гармонію і радість. Відпочинок на лоні природи у мальовничому куточку неповторної краси.

 

Не менш цікава є «Майстерня ручного ткацтва». В майстерні на власні очі побачите – авторські килими, доріжки, тканий український одяг і аксесуари, виготовлені з натуральних матеріалів тваринного і рослинного походження ручної роботи.

Ткати килими – не просто одна iз улюблених справ господині цієї майстерні, а це – одна з головних справ її життя, вона з задоволенням займається улюбленою справою і цим дарує людям радість. Бажаючі зможуть придбати вироби, які прийшлись вам до душі.

Цікаві експозиції знайдете у музеї-садибі І. Сошенка (геолокація) та музеї прикладного мистецтва (геолокація). Ціни на квитки в кожен з музеїв коштують до 50 грн.

 

Контакти екскурсовода по Богуславу: 050 921 67 27, Яніна Гаврилова

Email: tourguidesua@gmail.com

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!