Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Городище Чучин

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 година

 

Чучин – городище стародавнього давньоруського міста на Київщині, під селом Балико-Щучинка, на правому березі Дніпра. Чучин був містом-фортецею, яке захищало правобережжя Дніпра від набігів половців та інших кочових племен. У місті був порт для торгівлі та транспортування. Перша згадка про Чучин датується 1110 роком, коли половці все ж змогли захопити місто, проте історія Чучина сягає І-ІІ століття до н.е., часів зарубинецької культури. 

 

Чучин знаходився досить високо, як на тогочасні стандарти будівництва: 70 метрів над заплавою Дніпра. Загальна площа Чучина була невеликою – всього 6 гектарів. Місто було оточене ровом та валом висотою до 4 метрів.

 

Розкопки на місці Чучина проводили у 1961 – 1966 роках. Саме тоді тут виявили частини дерев’яних укріплень стін міста, залишки сигнальної вежі та житлових будівель: загалом знайшли 11 будинків. Завдяки знахідкам науковці зрозуміли, що населення давнього Чучина займалося землеробством та сільськогосподарською діяльністю – було знайдено багато знарядь праці, зокрема, ремісничих. Серед них – плуги, серпи, ножиці, риболовецькі гачки та зброя.

 

У давні часи в Чучині був навіть підземний хід у сторону Дніпра, швидше за все, для втечі у випадку захоплення міста. Мешканцям Чучина такий хід знадобився, адже саме ним вони рятувалися під час набігу монголів у 1239-1240 роках внаслідок яких місто і було знищене, як і багато інших фортець на березі Дніпра.

 

Наразі більшість території колишнього Чучина займає музейно-меморіальний комплекс “Букринський плацдарм”. Про існування на території городища свідчить лише одна бронзова табличка. Відвідувачі можуть подивитися на залишки валів, порівняти ландшафт із схемою давнього міста та помилуватися краєвидами Дніпра з висоти поселення.

 

Як доїхати?

До Чучинського городища можна доїхати власним авто або дійти пішки з села Балико-Щучинка. До села також ходить громадський транспорт з Києва, Ржищева та Кагарлика.

 

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!