Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Національний музей-меморіальний комплекс «Букринський плацдарм»

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1,5 години

 

“Букринський плацдарм” –  національний музей-меморіальний комплекс на Київщині, споруджений як пам’ять про воєнні дії під час битви за Дніпро у 1943 році. Комплекс знаходиться на схилі правого берега Дніпра та складається з ансамблю пам’ятників, схеми бойових дій на плацдармі та братської могили.

 

Букринський плацдарм відігравав ключову роль у форсуванні Дніпра у 1943 році. Битви, що точилися там, за словами очевидців, були одними з найкровопролитніших протягом усієї Другої світової. 

 

З Букринського плацдарму взяти Київ радянські воїни намагалися двічі – обидві спроби завершилися невдачами та призвели до значних втрат з обох сторін. У битвах за Букринський плацдарм радянська армія, за неофіційними даними, втратила близько 250 тисяч людей.

Національний музей-меморіальний комплекс «Букринський плацдарм» зводили 13 років – саме стільки часу знадобилося, аби виготовити усі скульптури. Серед скульптурного ансамблю комплексу, зокрема, є пам’ятник “Атака”, що зображує трьох радянських воїнів у наступі. Найвищий пам’ятник комплексу – скульптура радянського воїна з прапором. Разом з постаментом висота пам’ятника складає 33 м. Горель’єфи зображують загальний план форсування Дніпра на човні та групу солдатів, що несуть зброю та поранених товаришів.

У братській могилі на території комплексу поховано близько трьох тисяч солдатів. Не всі прізвища загиблих вдалося встановити, але тих, кого ідентифікували, увіковічнили на кам’яній плиті поблизу могили.

До комплексу входить і музей із зброєю та особистими речами солдатів, а також схемами наступу, листами та документами. Він знаходиться неподалік від меморіалу. 

 

Режим роботи та відвідування

Меморіал відкрито для відвідувачів цілодобово. 

Музей працює у будні дні з 9 до 18 години. За деталями щодо екскурсії звернутися можна за телефоном 0457341246.

 

Як доїхати?

Національний музей-меморіальний комплекс «Букринський плацдарм» знаходиться у селі Балико-Щучинка, у Кагарлицькому районі Київської області, на березі Дніпра. До Балико-Щучинки дістатися можна будь-яким транспортом з Києва, Ржищева або Кагарлику.

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 11 - Городище Чучин


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!