Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Ландшафтний парк «Васильківські Карпати»

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

“Васильківські Карпати” – ландшафтний заказник місцевого значення, заснований у 1999 році на відстані 37 кілометрів від Києва, поблизу міста Васильків.

Заповідна зона займає близько 230 гектарів. “Васильківські Карпати” часом називають українською Ісландією – через м’які краєвиди горбистого місцевого парку. Переважно його ландшафти складаються зі схилів, схожих на гори, балок та ярів із унікальною для Київщини степовою рослинністю. Таке поєднання робить парк привабливим як для туристів, так і для науковців: ботаніків та біологів. 

“Васильківські карпати” вкриті змішаним лісом – переважно там ростуть сосни та берези. Флора парку складається із рослин, які не збереглися у подібних локаціях на Київщині, адже степова рослинність досить вимоглива і не росте у місцях випасу тварин або іншого сільськогосподарського вжитку. Через недоторканість “Васильківських карпат” на території співіснують полин, конюшина, материнка, астрагал, нечуйвітер. Серед рослин, внесених до Червоної книги України, тут росте, наприклад, льон твердоволокнистий.

Фауна заказника в основному цікава ентомологам – у ярах та балках живе багато комах, як типових, так і незвичних для Київщини. А ще у заказнику гніздяться понад 30 видів птахів.

 

Що робити?

“Васильківські Карпати” – місце для тихих прогулянок, пікніків та фотосесій. Тут можна насолодитися краєвидами, відпочити від великого міста та перекусити на одному з кількох облаштованих оглядових майданчиків. Звертайте увагу, що дороги у парку не облаштовані для пересування з дитячим візочком та на велосипеді.

 

Як доїхати?

Щоб дістатися до заказника з Києва або Василькова, потрібно скористатися послугами таксі або власним авто – до нього не ходить громадський транспорт. Заказник починається приблизно за 5 кілометрів від Василькова, і щоб потрапити всередину, доведеться здолати частину шляху пішки. Пропонуємо розпочати прогулянку “Васильківськими Карпатами” з місця з такими координатами: 50.212079, 30.440427.

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 11 - Національний музей-меморіальний комплекс «Букринський плацдарм»


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!