Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Дівич-Гора

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 година

 

Дівич-гора – найвища точка Обухівщини та, за теорією археологів та істориків, вважалася “місцем сили” давніх слов’ян. Знаходиться у селі Трипілля, на Київщині.

Дівич-гора сягає 185 метрів над рівнем моря. На вершині гори знайдені сліди поклоніння давніх мешканців Трипілля – залишки вівтарів та священних каменів, датовані часами від ІІІ сторіччя до н.е. до ІІ сторіччя н.е.

Археологи та історики вважають, що Дівич-гора була центром поклоніння жіночому божеству – про це свідчить характерна назва. Швидше за все, тут молилися та просили заступництва у богині-Діви, яка відповідала за родючість, позитивну енергетику та жіноче здоров’я. За легендою, коли жінка вирішувала, що хоче народити, вона приходила на Дівич-гору, щоб попросити у богині-Діви заступництва, виносити здорову дитину та забезпечити легкі та безпечні пологи. 

Після викорінення язичництва на території Київської Русі звичка молитися на Дівич-горі нікуди не зникла. Після цього жінки приходили сюди таємно, а згодом ритуали замінили на християнські молитви, адресовані Богородиці. Ранні слов’янські християни вірили, що на Дівич-гору навіть піднімався Апостол Андрій, що надало їй цілющих властивостей та зробило її благословенною. 

 

Що робити?

Дівич-гору люблять як звичайні туристи за чудовий вид на околиці, безкрає небо над головою та спокійне Дніпро, так і послідовники езотеричних вчень. Останні порівнюють її з Лисою горою, що знаходиться неподалік. Кажуть, що енергетичне поле Дівич-гори лікує, надає сил та очищає.

 

Як доїхати?

Дівич-гора знаходиться у селі Трипілля. Щоб дістатися до неї, не потрібно виїхати за межі села. Пішки від центру шлях триватиме близько 20 хвилин на північ, у напрямку берега Дніпра.

До Трипілля їздить транспорт з Києва та Ржищева – рейсові автобуси та маршрутні таксі.

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 10 - Равликова ферма “Nature Snail”


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!