Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Музей ракетних військ стратегічного призначення, Побузьке

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Музей ракетних військ стратегічного призначення – унікальний для Європи військовий музей, що знаходиться неподалік селища Побузьке, на межі Кіровоградської та Миколаївської областей. 

 

Музей було побудовано на базі бойової позиції ракетного полку 46 ракетної дивізії Ракетних військ стратегічного призначення. У музеї можна прослідкувати історію розвитку ракетобудування у Радянському Союзі та ілюструє життя полку, який квартирувався на локації. Експозиція описує життя мешканців позиції з часів Другої світової війни і нараховує 30 000 експонатів. 

 

На території музею діє дві виставки: наземна та підземна. Більшість експонатів у наземній частині – спеціальна ракетна техніка, яку у робочому стані підтримують колишні офіцери, які несли службу у 46 ракетній дивізії. Відвідувачі можуть подивитися на холодильний центр, енергоблок та вартове приміщення, ракетні двигуни та системи космічного зв’язку.

 

Найцікавіша ж частина виставки знаходиться під землею. Там у первісному вигляді зберегли командний пункт та шахтово-пускову установку. Глибина ракетної шахти музею – 35 метрів, а захищає її фортифікаційний пристрій, що важить 121 тонну. 

 

Шахта командного пункту має глибину 40 метрів. Це сталевий контейнер вагою 125 тонн, розділений на 12 відсіків. У кожному з них знаходиться спеціалізоване обладнання для управління ракетами. У часи, коли ракетний полк ще ніс службу, у командному пункті завжди перебували як мінімум двоє військових..

 

Екскурсія

 

Кожен відвідувач може замовити комплексну екскурсію (наземна і підземна частини виставки) або подивитися частину на вибір. Наземна екскурсія коштує 150 грн, наземна+підземна – 450 грн.

 

Замовляти екскурсію варто попередньо за телефоном 0516154896. 

 

Музей працює щодня з 9 до 17 години. 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!