Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Зелена садиба «Гайдамацька Січ»

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

У селі Цибулеве Кіровоградської області знаходиться зелена садиба під відкритим небом “Гайдамацька Січ”. Заснував заповідник поет і краєзнавець Володимир Вознюк. Історія садиби розпочалась у 2005 році, коли разом зі своїм товаришем вони вирішили створити цілий комплекс для зеленого туризму з історичним спрямуванням. 

 

Згодом Володимир продовжив розвивати справу самотужки. Він будував садибу та втілював свої оригінальні дизайнерські задумки власними силами. Чого варте лише облаштування багаття для приготування їжі. Воно виконане у вигляді підкови, виготовленої з піщаника і знайденої в радіусі 300 км магми (розплавленої маси переважно силікатного складу, зроблена в результаті її охолодження і застигання), оздобленої підковами і люшнями (ключами від возів). Роботи тривали впродовж кількох років, а з 2010 року садиба відкрита для туристів. 

 

Зараз у музеї зібрано близько сотні унікальних кам’яних, дерев’яних та глиняних експонатів. 

 

Серед цікавих експонатів у музеї – це жорна. Їх тут сорок штук – від маленьких ручних зернотерок до великих кам’яних жорен і, навіть, вітряного млина. Також, можна побачити знахідки часів скіфської і чорноліської культури, вироби декоративно-ужиткового мистецтва у виді раритетного посуду. 

 

На території музею збудовано два курені, де пригощають козацькими стравами – кулішем та тетерею (це страва подібна до кулешу, що готувалася з пшона і заправлялася рідким гречаним або житнім тістом), які з любов’ю готує особисто дружина господаря.

В одному курені може розміститися одночасно до 50 гостей. Влітку працюють альтанки, що вкриті очеретом.  

 

Екскурсії

Господар проведе для вас екскурсію територією «Гайдамацької Січі». Також Володимир Вознюк покаже та розкаже про Перунову скелю і про три криниці, що мають різний смак води, проведе до Чорного лісу та пам’ятника козаку Мамаю, біля якого обладнано оглядовий майданчик з видами на Мамаїв яр. Під час цих екскурсій, нащадок чигиринського козацького року Володимир Вознюк розповідає про історію гайдамацтва і козацтва.

 

Години роботи: обмежень в роботі садиби немає, адже господарі мешкають на її території. Але на відвідування музею та на екскурсії треба бронювати місце заздалегідь.

 

Вартість відвідування 20 гривень.

Вартість екскурсії можна дізнатися у власника садиби – Володимира 0672878744

Facebook музею: https://www.facebook.com/groups/166099067126640/?fref=ts 

Оберіть наступну локацію маршруту Кіровоградська область - Урочище Каскади


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!