Обрати регіон
vodafon findandfolow
Село Моринці

ПРО МАРШРУТ

2-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Остання зупинка маршруту – батьківщина Тараса Шевченка – село Моринці. Саме в цьому селі у березні 1814 року народився великий Кобзар. Батьки майбутнього генія слова були кріпаками місцевого пана Енгельгардта і жили у хаті Тарасового діда, закріпаченого козака Якима Бойка. Наприкінці 1816 року вони переїхали у сусіднє село Кирилівку (нині Шевченкове), звідки родом був Григорій Шевченко. В Моринцях Тарас неодноразово бував у дитинстві та юності. Він часто описував село у своїх творах. А описувати було що, адже село розкидане на численних пагорбах, що створюють незабутні краєвиди.

 

Моринська земля має свою дуже давню історію і зберігає безліч таємниць. До цього часу залишився нерозгаданим вік села, і не встановлено напевне, від чого ж саме походить його назва. У одній із легенд розповідається, що перші поселенці прибули від південного моря, поселились тут на пагорбах, створили став і назвали його Морин, а село – Моринцями.

 

До 150-річного ювілею з дня народження Кобзаря в Моринцях було засновано хату-музей з інтер’єром тих часів. В музеї можна побачити елементи повсякденного вжитку часів Тараса Григоровича – посуд, одяг, ткацький станок, меблі.

 

На місці хати, в якій народився великий поет, в радянські часи встановили меморіальний камінь, а Моринці зробили туристичним осередком — місцем паломництва численних шанувальників творчості Тараса. У 1992 році Моринський музейний комплекс увійшов до складу Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».

 

У Моринській середній школі працює кімната-музей Шевченка, а поряд зі школою етнографічний музей. Тут, в оточенні затишного вишневого саду, стоять хатки під соломою, клуні, сажі. Все стилізоване під давню придніпровську житлово-господарську архітектуру. 

Щороку в Моринцях проходить великий музичний фестиваль Ше.Fest.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!