Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Озеро Бучак

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 година

 

Вирушаємо до озера Бучак Черкаської області. Озеро утворилося в 1974 році після побудови Канівської ГЕС й було названо на честь села поблизу. При створенні чаші Канівського водосховища ландшафт навколо змінився, а людей, які жили тут, відселили. Під товстим шаром бетону зникли цінні історико-культурні артефакти та гектари лісів. Блакитне озеро є не що інше, як нижній котлован недобудованої ГЕС.

 

Бучак або, як його ще називають, Лазурне озеро, сьогодні стало чи не справжнім символом сили природи, яка перемагає людське свавілля і бездумне ставлення до навколишнього середовища. Через будівництво електростанції від села Бучак залишилося лише кілька будинків, в яких живуть переважно дачники в літній сезон. Попри все, озеро і місцевість навколо просто вражає своєю красою. Тут багато риби та озерних черепах, береги водойми повністю заросли лісами, в яких водяться дикі звірі. Кажуть, що зустрічаються навіть вовки й ведмеді.

 

Глибина озера сягає 30 метрів, а дно встелене бетонними плитами. Підживлюють озеро Бучак холодні джерельні води, тому воно має красивий блакитний колір. Через його забарвлення, озеро манить туристів, фотографів, режисерів та художників.

 

Дістатися до озера нелегко, адже громадський транспорт сюди не курсує. Від Канева до місця призначення можна доїхати на авто, але слід мати на увазі, що від села Студенець починається ґрунтова дорога до самого озера.  Доїхати можна, але обережно.

Оберіть наступну локацію маршруту Черкаська область - Літературно-меморіальний музей Нечуя-Левицького


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!