Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Новопсков

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Новопсков – невеличке містечко, центр Новопсковського району Луганської області. Розташований у мальовничому місці, де річка Кам’янка впадає у Айдар. Саме на честь Кам’янки населений пункт і отримав свою першу назву – Закам’янка. Новопсковом містечко назвали на честь полку зі Пскова, який деякий час квартирувався тут у 1829 році.

 

Одна з найцікавіших пам’яток Новопскова – етнографічний комплекс «Слобожанське подвір’я кінця ХІХ ст. – початку ХХ ст.». Це унікальний для Луганщини об’єкт, що відтворює за допомогою виготовлених на замовлення або дбайливо відреставрованих експонатів тогочасний побут Слобожанщини.

 

“Слобожанське подвір’я” цікаве тим, що окрім загального вигляду селянського побуту ХІХ-ХХ століття демонструє локальні особливості Новопсковщини – незвичайні візерунки на рушниках, особливий для краю одяг тощо.

 

Подвір’я зводили не з нуля – комплекс створили на основі хати місцевого священика, який правив службу в храмі Святого Миколая Чудотворця, у полковій церкві. З тих часів хата залишилася майже недоторканою – за нею дбайливо слідкували селяни, згодом перетворивши на культурний об’єкт. 

 

У хаті розміщені зразки мистецтва тогочасного селянства – вишивка, гончарні вироби тощо, а також знаряддя праці та промислу. Особлива цінність експозиції – вишивані рушники та власноруч зроблений селянами одяг. 

 

Ще одна пам’ятка Новопскова – джерело цілющої мінеральної води “Сольонка”, розташоване на рівній відстані між Новопсковом та Осиновим, у долині річки Айдар, посеред вапняно-крейдяної породи. З джерела б’є хлоридно-натрієва вода, що за складом нагадує мінеральні води інших українських родовищ: Миргородську, Моршинську, Трускавецьку. 

 

Вода з “Сольонки” активно використовується для лікування кісток та суглобів, хвороб ШКТ та травної системи загалом, печінки, серця та навіть допомагає під час лікування цукрового діабету. Вона насичена сірководнем, натрієм, кальцієм, магнієм, хлоридами та сульфатами, і при цьому має приємний нейтральний смак та запах, тож ідеально підходить для частого вживання.

 

Родовище Новопсковської води також має цікаву історію – раніше на цьому місці було стародавнє море, яке згодом пішло під землю. Саме залишками водойми того часу зараз насолоджуються місцеві мешканці – і радо запрошують до “Сольонки” туристів.

 

Як дістатися? 

До Новопскова регулярно курсують пасажирські перевезення з Луганська, Сєвєродонецька та Лисичанська. Власним авто до містечка можна дістатися трасою Т1302 або Т1307.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Луганська область 3 - Ботанічний заказник «Кленовий ліс»


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!