Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Троїцька церква, Біловодськ

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 година

 

Троїцька церква – релігійна пам’ятка Луганщини та чудовий зразок архітектури першої половини ХІХ століття у селищі Біловодськ. 

 

Перш ніж у Біловодську звели величний храм, на його місці стояла невеличка дерев’яна церква. Вона згоріла на початку XVII століття, і місцеві парафіяни вирішили, що місту потрібна нова церква – цього разу кам’яна, така, що зможе вистояти за будь-яких негараздів.

 

Звели храм селяни власним коштом, а до будівництва залучили всю волость та місцеву знать, яка схвалила ідею збагатити край ще однією пам’яткою. Архітектурний проєкт розробляв В. Букін – архітектор імператорських військово-кінних заводів. Зводили храм до 1848 року.

 

Троїцьку церкву побудували у популярному на той час візантійському стилі, вона є першим подібним храмом у краї. Проєкт налічує п’ять куполів та три престоли. Схожих храмів у всьому світі лише три – це робить Троїцьку церкву привабливою локацією для паломництв та унікальною пам’яткою архітектури.

 

Троїцька церква досі функціонує, і богослужіння у ній відбуваються за заздалегідь визначеним графіком. За умови, що туристичний потік не заважатиме парафіянам, вони радо вітають у храмі відвідувачів, що прийшли помилуватися ним зсередини.

 

Як доїхати? 

Адреса храму у Біловодську: вулиця Біловоди, 4. До нього зручно діставатися трасою Р07, яка перетинає дорогу Т1314 прямо навпроти церкви. Найзручніше їхати сюди зі Старобільська.

Громадський транспорт до Біловодська курсує з усіх найближчих населених пунктів за графіком, який варто уточнювати на відповідному автовокзалі.

Оберіть наступну локацію маршруту Луганська область 3 - Новопсков


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!