Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Ботанічний заказник «Кленовий ліс»

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 2 години

 

“Кленовий ліс” – ботанічний заказник місцевого значення на Луганщині, розташований між Нещертовим та Світлим у Білокуракинській територіальній громаді. Статус заказника та гарантовану охорону від держави “Кленовий ліс” отримав нещодавно – у 2013 році – проте його флора та фауна чудово збереглися. Площа заказника – 308,9 га,знаходиться він на півночі Атаманського яру.

“Кленовий ліс” відомий значною кількістю рослин, рідкісних, зникаючих та ендемічних, а також тих, що підлягають особливій охороні: молочай крейдолюбивий, льон, медунка темна. Шість рослин, що ростуть на території заказника, занесені до Червоної книги України: ковила волосиста, сон лучний, ковила Лессінга, рябчик руський, тюльпан дібровний, горицвіт волзький. Формації двох видів ковили та степового мигдалю занесені і до Зеленої книги України: тобто, підлягають охороні у вигляді угруповань, а не лише окремих видів.

Особливість “Кленового лісу” – дерева. У окремому байрачному лісі ростуть клени, а поряд – дуби, ясени, акації, груші та липи. Деяким з них вже понад сто років.

Фауна заказника представлена звичайними степовими видами: кабани, косулі, рябчики та лосі. Вони рідко виходять до туристів – ще зовсім недавно, до отримання “Кленовим лісом” офіційного статусу, на тварин на території заказника нелегально полювали місцеві. 

 

Чим зайнятися?

На території заказника можна зайнятися біологічним туризмом – поціновувачі ботаніки з уієї України їздять сюди, аби подивитися на уникальні формації рослин. Заказником можна гуляти пішки або пересуватися велосипедом, розглядаючи різні локації. Поля ковили та тюльпанів стануть чудовим місцем для відпочинку, дослідження флори, цікавої фотосесії або тихого пікніку. На території можна залишитися на ніч з палатками. Головне – пам’ятати про природоохоронні вимоги, дбати про довкілля та не втручатися у природне існування рослин та тварин “Кленового лісу”. 

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!