Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Маєток «Круглий двір»

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 4 години

 

Маєток “Круглий дім” знаходиться в місті Тростянець. Його називають одним із 7 чудес Сумщини. Садиба-манеж “Круглий двір” є кінним двором маєтку Надаржинських-Голіциних. Це овальна конструкція з чотирма баштами, яка поєднує елементи готики та українського бароко.

Будівництво цього манежу розпочато 1749 року царським духівником Тимофієм Надаржинським. Від самого початку свого існування «Круглий Двір» мав слугувати оборонним укріпленням, однак жодного разу так і не був використаний за військовим призначенням. Згодом його використовували як арену для циркових концертів і вистав кріпацького театру Голіцина. Також у Круглому дворі розміщувалися житлові приміщення для “танцюристок кріпацького балету” та обслуги господарів маєтку.

Зараз «Круглий Двір» відреставрований, тут проводяться різні культурні заходи, щоліта проходить фестиваль історичної реконструкції “Стара фортеця”. Проте наразі, через карантинні обмеження, необхідно уточнювати формат проведення заходу.

До садиби примикає парк із палацом Голіцина (XIX ст.), дендрарієм, озерами та дерев’яними скульптурами.

Оскільки круглий двір знаходиться в центральній парковій зоні Тростянця, місце ідеально підходить для відпочинку і прогулянок. Перебуваючи в самому маєтку, варто детально познайомитися з його архітектурою та масивними вежами в три яруси, що нагадують ротонди.

Поруч також знаходиться експозиція “Музей шоколаду”. Тут представлено понад 1500 експонатів, які демонструють історію шоколаду, рецепти його створення і процес виготовлення.

Оберіть наступну локацію маршруту Сумська область - Страусина ферма, село Верхня Сироватка


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!