Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Острів Джарилгач

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 4 години або весь день

 

Джарилгач – найбільший острів у Чорному морі. Він розкинувся на території Каркінітської затоки та має площу 56 км та довжину – 42. 

 

Створення острова Джарилгач описане у давньогрецькій легенді. Жриця богині Артеміди, Іфігенія, повинна була вийти заміж за Ахілла (який, до речі, за легендами також був земляком сучасних херсонців). У відчаї від перспективи небажаного шлюбу Іфігенія вирішила кинутися у води Чорного моря. Дівчина почала бігти прямо у хвилі, проте Артеміда, аби врятувати улюблену жрицю, почала насипати перед нею пісок. Що далі бігла Іфігенія, то довшою ставала смуга піску – і врешті утворився Джарилгач.

 

Назва ж Джарилгачу за різними джерелами походить від yarılğaç, що з кримськотатарської означає “ластівка”, або від Yarilagac – “розтріскане дерево”. 

 

Однією із цікавих локацій острова є Джарилгацький маяк. Він ніби молодший брат Ейфелевої вежі, адже виготовляли його у Франції. Висота маяка – 24 метри і  понад 100 років. Наразі маяк не функціонує, а прохід всередину закрито, проте ніхто не заважає туристам фотографуватися на його фоні.

 

Наразі Джарилгач відомий перш за все мальовничими пейзажами та дикою природою. Наприклад, на острові живуть лисиці, зайці, олені та лані, які взимку пересуваються між Джарилгачем та материком кригою. Місцеві люблять рибалити на острові.

 

Екскурсії

Джарилгачем гуляють у багатьох напрямках та з різною метою, проте є два найвідоміші маршрути. Перший – “Сафарі Джарилгач”, що поєднує морські та сухопутні маршрути для спостереження за флорою та фауною острова і триває чотири дні та три ночі. 

Вартість екскурсії – 2850 грн з особи, а замовити її можна за телефоном 38(098)776-06-91.

 

Друга відома екскурсія – “Маяки Джарилгача”. Її проводить власне Національний природний парк “Джарилгацький”, маршрут одноденний, його довжина – 37 км. 

 

Дорослим відвідувачам екскурсія коштуватиме 35 грн з людини за умови збору групи понад 15 туристів, або 500 грн для групи до 10 чоловік. Замовити екскурсію можна за телефоном 099 96 39 466.

 

Де зупинитися?

На Джарилгачі немає готелів та хостелів, проте туристи радо ночують у наметах або просто під відкритим небом. На острові є кілька точок для зручного кемпінгу.

 

 

 

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!