Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Еко-ферма “Лиманська Коза”

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Екоферма “Лиманська коза” знаходиться у селі Станіслав Білозерського району Херсонської області. Власники ферми, подружжя Олена та Валентин Білозоренки, вирощують кіз у одному з наймальовничіших місць області.

 

Історія екоферми розпочалася з двох маленьких кізочок – Білки і Стрілки. На корову господарі, які майже все життя прожили у Херсоні, не наважилися. Воно й на краще, адже “Лиманська коза” стала однією із найвідоміших екоферм регіону саме через якісні та смачні продукти з козячого молока.

 

Із господарством Білозоренки пораються вдвох самостійно. Наразі на фермі є 18 кіз, дійні з них – лише 4. Щоранку подружжя встає о 5 годині, аби встигнути зібрати молоко якнайраніше. Олена переконана, що козине молоко має цілющі властивості. Вона підходить для виготовлення продуктів відповідально, із дотриманням стандартів виробництва, та продає відвідувачам ферми лише найякіснішу продукцію. 

 

Білозоренки стверджують, що до кіз ставляться не як до худоби, а як до друзів.  Саме це робить ферму схожою не на виробництво, а на родинне господарство. Кіз подружжя розводить лише заради молока та сиру. Козенят не забивають заради м’яса, а продають у такі ж господарства або сусідам.

 

Екскурсії

“Лиманська Коза” почала приймати відвідувачів у 2020 році. На території ферми знаходяться не лише загони із козами та будинок Білозоренків, а й зона для відпочинку із столами, лавами, гойдалками. 

 

До програми відвідування “Лиманської Кози” входить прогулянка фермою, дегустація сирів та знайомство із козами. Господарі пригощають гостей вином, молоком та чаєм. Дегустують такі види сирів, як Халумі, Белпер Кнолль, різні види бринзи та качетти, фету у маринаді.

 

Екскурсії господарі влаштовують лише за попередньою домовленістю. Аби дізнатися вільні дати та вартість для тієї чи іншої кількості туристів, варто зв’язатися із господарями за телефоном 0508290931 або через Facebook-сторінку ферми. 

 

Як доїхати? 

Дістатися з Херсона до Станіслава можна власною автівкою, трасою Т1501 (40 кілометрів) або автобусом. Квиток на автобус коштує 45 гривень. Місцеві туроператори організовують на еко-ферму групові поїздки.

Оберіть наступну локацію маршруту Херсонська область 3 - Чорноморський біосферний заповідник


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!