1-й день
Час відвідування локації: 3 години
Чорноморський біосферний заповідник – найбільша заповідна територія в Україні. Суша займає у ньому 14820 гектарів, а акваторія – 94435 гектарів.
Туристи можуть відвідати одразу декілька ділянок, кожна з яких представляє різні ландшафти південного регіону України. Відвідувачам дозволено вільно мандрувати лісостепом, піщаним та пустельним степом, а також приморськими солончаками. На території заповідника знаходиться архіпелаг з понад 20-ти островів. Тут також можна помилуватися двома затоками: Тендрівською та Ягорлицькою.
Чорноморський біосферний заповідник створили у 1927 році, аби зберегти та дослідити унікальні для Херсонської та Миколаївської області види флори та фауни. Найбільшою гордістю Чорноморського біосферного заповідника є птахи – їх тут понад 300 видів, значна кількість яких в Україні мешкає лише тут. Якщо пощастить, відвідувачі можуть побачити на власні очі таких птахів, як дрохва, рожевий пелікан або реготун чорноголовий.
У загальному, на території заповідника мешкає понад 3500 видів фауни. Серед них – червонокнижні ссавці, птахи та риби, наприклад, борсуки, видри чи тюлені-монахи.
Тендерівську косу працівники називають справжнім скарбом заповідника. Її історія розпочинається ще з часів давніх греків, які побудували у мальовничому місці храм Ахіллеса.
Зараз на косі мешкають унікальні види тварин та птахів.
Години роботи:
у будні заповідник можна відвідати з 8:30 до 17:30.
у вихідні заповідник зачинено.
зв’язатися із заповідником можна за телефоном 0553926471
Для відвідувачів відкриті наступні локації заповідника:
- Білобережжя Святослава,
- Олешківські піски,
- Джарилгацький парк,
- регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська Коса».
Заздалегідь сформовані екскурсійні групи до заповідника вирушають із Залізного Порту. Проте у самому заповіднику гідів ви навряд чи знайдете – його працівники зосереджені на науковій роботі.
Як дістатися?
Спочатку відвідувачам необхідно дістатися до Голої Пристані. Це можна зробити автобусом, який курсує у напрямку Скадовська, або власним автомобілем, трасами Е97 та Р57. Від вокзалу Голої Пристані до заповідника можна дійти пішки за 10 хвилин – спочатку вулицею Першого Травня, згодом – Санаторною та Парусною.