Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Чорноморський біосферний заповідник

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Чорноморський біосферний заповідник – найбільша заповідна територія в Україні. Суша займає у ньому 14820 гектарів, а акваторія – 94435 гектарів.

 

Туристи можуть відвідати одразу декілька ділянок, кожна з яких представляє різні ландшафти південного регіону України. Відвідувачам дозволено вільно мандрувати лісостепом, піщаним та пустельним степом,  а також приморськими солончаками. На території заповідника знаходиться архіпелаг з понад 20-ти островів. Тут також можна помилуватися двома затоками: Тендрівською та Ягорлицькою.

 

Чорноморський біосферний заповідник створили у 1927 році, аби зберегти та дослідити унікальні для Херсонської та Миколаївської області види флори та фауни. Найбільшою гордістю Чорноморського біосферного заповідника є птахи – їх тут понад 300 видів, значна кількість яких в Україні мешкає лише тут. Якщо пощастить, відвідувачі можуть побачити на власні очі таких птахів, як дрохва, рожевий пелікан або реготун чорноголовий. 

 

У загальному, на території заповідника мешкає понад 3500 видів фауни. Серед них – червонокнижні ссавці, птахи та риби, наприклад, борсуки, видри чи тюлені-монахи.

 

Тендерівську косу працівники називають справжнім скарбом заповідника. Її історія розпочинається ще з часів давніх греків, які побудували у мальовничому місці храм Ахіллеса.

 

Зараз на косі мешкають унікальні види тварин та птахів.

 

Години роботи:

у будні заповідник можна відвідати з 8:30 до 17:30. 

у вихідні заповідник зачинено.

зв’язатися із заповідником можна за телефоном 0553926471

 

Для відвідувачів відкриті наступні локації заповідника:

  • Білобережжя Святослава,
  • Олешківські піски,
  • Джарилгацький парк,
  • регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська Коса».

 

Заздалегідь сформовані екскурсійні групи до заповідника вирушають із Залізного Порту. Проте у самому заповіднику гідів ви навряд чи знайдете – його працівники зосереджені на науковій роботі. 

 

Як дістатися?

Спочатку відвідувачам необхідно дістатися до Голої Пристані. Це можна зробити автобусом, який курсує у напрямку Скадовська, або власним автомобілем, трасами Е97 та Р57. Від вокзалу Голої Пристані до заповідника можна дійти пішки за 10 хвилин – спочатку вулицею Першого Травня, згодом – Санаторною та Парусною.

Оберіть наступну локацію маршруту Херсонська область 3 - Острів Джарилгач


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!