Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
1

Про локацію

Свято-Катерининський (Спаський) собор – православний храм, перша кам’яна культова споруда Херсона.

 

Історія:

Свято-Катерининський собор був закладений на місці мазанкової на дерев’яному каркасі церкви Архангела Михаїла. Перший камінь у підмурок заклали у 1781 році, а у 1787 році храм відвідала імператриця Катерина ІІ. Храм нерідко пов’язують саме з її іменем, навіть у головній іконі вбачають портретну подібність до імператриці. Проте формально храм освячено на честь Великомучениці Катерини. Собор має хрещатий план – такий, який був у соборів часів Київської Русі домонгольського періоду. Соборна дзвіниця – уже третя дзвіниця, що стоїть на цьому місці. Перші дві були зруйновані, а третю спорудили у 1818 році.

Тут бували й відомі російські полководці Суворов та Кутузов. Під час російсько-турецької війни 1787-1791 років на території біля собору був створений меморіал із могилами полеглих її учасників. А у самому соборі поховано засновника Херсона, генерал-губернатора Григорія Потьомкіна-Таврійського. Його поклали в подвійну труну, обтягнуту рожевим оксамитом, а серце помістили в золоту урну, яку відвезли до нього на батьківщину, в село під Смоленськом.

За часів радянської влади собор було розграбовано, ікони відправлено у краєзнавчий музей, а іконостас знищено. У храмі розміщувався музей атеїзму, а пізніше тут зберігали дрова й книги. І лише 1991 року собор повернули православній церкві.

 

Легенда:

Однією з найбільших загадок Херсона і Свято-Катерининського собору є те, чи дійсно похований у стінах культової споруди князь Потьомкін-Таврійський. Формально князь і до сьогодні тут спочиває, про що свідчить надгробна дошка, яка знаходиться у соборі. Проте відомо, що коли на престол зійшов Павло І, син Катерини ІІ, який відчував особисту неприязнь до князя, він наказав засипати склеп, а кістки князя розкидати неподалік собору – в Чортовій балці. Наказ імператора виконали, проте пізніше у могилі виявили скелет чоловіка, вік якого визначити не вдалося. То хто ж спочиває під могильною плитою?


A projektről

A Find & Follow projektről a Vodafone Ukraine távközlési szolgáltató turisztikai projektje szolgál. A fő cél a belföldi turizmus, a helyi közösségek, a kisvállalkozások és a digitális utazási infrastruktúra megteremtésének támogatása Ukrajnában. Innovatív gyalogos QR-útvonalak állnak rendelkezésre Kijevben, Lvivben, Csernyivciben, Poltavaban, Cserkaszi, Ungváron és Herszonban. Az útvonalak QR-kódokkal ellátott táblákból állnak, amelyeket a kulturális és történelmi emlékek közelében helyeznek el, valamint az utat jelző nyilakból. Miután elolvasta a kódot a tányéron, a turista megkapja a szükséges információkat arról a helyről, ahol közelében van. A falutúrákat hozzáadjuk országúti utazásainkhoz. Ezek hétvégi útvonalak az ukrán falvakon keresztül, ahol biztonságos, ritkán lakott, hihetetlenül érdekes és gyönyörű.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!