Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Майдан-Копищенський, річка Уборть

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 5 годин або декілька днів (якщо зупинитися в наметах у Поліському заповіднику)

 

Річка Уборть бере початок від селища Яблунівка, Ємільчинського району та впадає у річку Прип’ять.  

 

Витока отримала свою назву за численні «борті», що розташовані на дубах, вздовж річки. Борті – це видовбані в дерев’яних колодах вулики для збору меду диких бджіл. 

 

Загальна довжина річки Уборть 292 км, в межах України – 170 км. Ширина русла 20-40 м, глибина 0,5-2 м. 

 

У селищі Селезівка, а саме у міжріччі річки Уборть та її правої притоки річки Болотниця, знаходиться Поліський заповідник. На півночі заповідник межує з Білоруссю, а на заході з Рівненською областю. 

 

Тут ви зможете побачити унікальний вид бджільництва – бортництво, відвідати музей древлян – колишніх жителів Полісся, і спробуєте страви, приготовані в цій поліській печі.

 

До сьогодні, місцеві займаються бортництвом. Це вид лісового бджолярства, один із найдавніших методів виробництва меду у дуплоподібних вуликах. Такі хатки розкидані високо на деревах по всьому заповіднику. 

 

А ще, на території заповідника розташований етнографічний музей «Древлянське село», в якому можна дізнатися про господарську діяльність, релігійні вірування, свята древніх поліських племен. Музей включає в себе міні-музей з величезною колекцією ритуальних каменів: каменем-престолом, каменем-скринею, камінням з відображенням жіночого черевика і чоловічої руки, камінь сльози Богородиці; водяний млин; древлянское святилище; музей «Сільська садиба»; зимовий курінь.

 

Щоб обійти всю територію заповідника, одного дня буде замало. Готелів поруч немає, можна взяти з собою намети. 

 

Екскурсії

На Уборть найчастіше вирушають за дозою емоцій від рафтингу. Сплав по річці безпечний і при гарній організації доступний недосвідченим учасникам. Найкращим сезоном для цієї розваги, звичайно, вважають весну-літо. 

 

Річка маловодна, тому не всюди можна плавати. Найкраща ділянка для сплаву – 

Перга Майдан-Копищенський. 

 

Щодо одягу для сплаву, то зазвичай, рекомендують взяти такі речі:

– Шорти/тонкі штани (під час спеки, захист від опіків).

– Майка/футболка/тонка сорочка з рукавами/пляжна хустина (під час спеки, захист від опіків).

– Сандалі з кріпленням за п’ятку, адже при відчалюванні й причалюванні потрібно заходити у воду по коліна, тому взуття повинне добре кріпитися до ноги і не розмокати. Бажано не шкіряне і не фарбоване.

– Кепка/панамка.

– Купальник/плавки.

– Легка водонепроникна куртка.

– Сонцезахисні окуляри.

– Крем від засмаги.

– Дощовик поліетиленовий.

 

Сплави організовують приватні клуби, записатися можна за посиланням: http://www.skyclub.com.ua/voda/ubort/  

Або тут: https://wildtour.com.ua/ru/tour/splav-po-uborti-kamennoe-selo-3-dnya/ 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!