Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Перечин

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 день

Ваша подорож починається з невеликого районного центру Перечин. Він вперше згадується в угорських документах від 1399 року. Назву міста пов’язують з прізвищем землевласника Переча та словом “перечити”, а також з перетином у цьому місці доріг та злиттям річок Уж і Тур’я.

 

До XVIII ст. Перечин був дуже бідним селом, тут часто діяли загони опришків. Поселенню пощастило в 1890-х роках — тоді через нього побудували гілку залізниці. А це означало початок розвитку промисловості. В міжвоєнний період у Перечині з’явилося чимало споруд, які збереглися до наших днів, наприклад, церкви, житлові будинки та школа на 400 учнів, яку будували фактично всім містом.

 

У містечку багато цікавих архітектурних споруд. Починаємо шлях з Греко-католицької церкви (геолокація), там зберігаються мощі святого Миколая Мірлікійського. Далі прямуємо до пам’ятника листоноші, Федору Фекеті (геолокація). Усе місто збігалось за поштою, коли цей чоловік дув у свою дудку.

 

Наступна точка – храм св. Августина Римо-католицький (геолокація) (1906 р.), до зведення якого долучились італійці Франческо Гайотто та Санто Комінотто. Як і кожне місто, Перечин має свої ритуали “на щастя”. Потріть міні-скульптуру Жабки (геолокація), що сидить на камені, тоді “жаба точно не буде давити”. До речі, цей арт-об’єкт присвячений кулінарній традиції Перечинщини – приготуванню та поїданню жаб’ячих ніжок. 

Шукаєте ще місця для фото? Ідіть до пам’ятника підкові (геолокація). Тут робимо селфі “на щастя” і милуємось місцевістю.

Далі на вас чекає найгарніша на Закарпатті Хресна дорога (геолокація), що на вершині гори Гурка. Там відкриваються чудові краєвиди Турянської долини.

 

Дегустація

У Перечині є сироварня «Перечинська Мануфактура» (геолокація), де ви можете придбати різнокольорові сири із найрізноманітнішими смаками: липою, евкаліптом, горіхом та навіть помідором.

 

Дегустаційна тарілка складається з 8 типів сиру: рікота, камамбер, молодий свіжий сир – полонинський з перцем, полонинський без перцю, перечинський, перечинський молодий з пажитником, сир качотта. Для яскраво вираженого смаку додають брусничне повидло, мед та оливкову олію.

 

 

Оберіть наступну локацію маршруту Закарпаття - Лавандова гора


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!