Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Гайдамацький Яр

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Гайдамацький Яр – це урочище та  геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Це місце знаходиться у лісовому масиві. Поруч протікає річка, а навколо густий тихий ліс, в якому ростуть 30-метрові грабові дерева, широколисті клени, рідкісні породи вільхи та величезна кількість кущів.

Вздовж Бушанки розташовані велетенські скелі з пісковику: «Баран», «Висяча», «Гриб», «Гайдамацька» (разом з печерою) та ін. Одну з них називають “Висячою” або “Завішаною”, тому що ця композиція з каменів розташована таким чином. що поруч з ними думається: “Яка сила стримує такий велетенський камінь?”.

Всі ці скелі – по-своєму унікальні і кожна відповідає своїй назві. 

  • Скеля «Баран» – схожа на величезного барана, що нахилив голову.
  • Скеля «Гриб» – нагадує велетенський за розміром гриб.
  • Скелю  «Гонтів камінь» тут поважають як туристи, так і місцеві.  За легендою, скеля була улюбленим місцем для роздумів ватажка гайдамаків І Гонти. 
  • Печеру “Гайдамацька”, у 1983 р. досліджували спелеологи із Вінницького педагогічного університету. Вчені частково розширили вхід, щоб потрапити в середину, та змогли дослідити лише 60 м печери. Місцеві казали, що чули від старожилів, що у глибині печери є криниця і не тільки. Втім, поки нічого такого ще не знайшли. 

Також тут є джерело під назвою «Гайдамацька криничка», що знаходиться на самому верху лівого берега, поблизу скелі Висяча.   


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!