Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Тараканівський форт

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 4 години

 

Подорож Рівненською областю починається з Тараканівського форту – це  укріплення, що було зведене у 70-80-х роках XIX століття для оборони західних кордонів. Розташована споруда неподалік села Тараканів Дубенського району в мальовничій місцевості над річкою Іквою. 

 

Бойове хрещення форт прийняв в роки I Світової війни під час запеклого артилерійського штурму російської армією. На той момент об’єкт вже був захоплений та знаходився під контролем австрійців. Саме тоді форт отримав найзначніші руйнування. Скромні пагорби над могилами загиблих при обороні будівлі австрійських солдатів можна і сьогодні побачити в прилеглому лісі. У 1920-му році в фортеці знаходились частини польської армії, на цьому військова місія форту була вичерпана. 

 

Форт являв собою ціле підземне місто, що мало 4 поверхи під землею, до яких треба було пробиратися підземними ходами. Фортеця за своїм виглядом нагадує Середньовіччя: величезні стіни з тріщинами, цегла, що створила неповторний барельєф, давні віконні прорізи, а навколо кучеряві рослини та висока трава. 

 

Це ідеальне місце для шукачів пригод і мисливців за привидами. Чого тільки варті легенди, пов’язані з цим місцем. Кажуть, що в фортеці неодноразово бували випадки зникнення людей. Тут на одній зі стін можна побачити список прізвищ тих, хто так і не повернувся з форту в другій половині XX століття. За іншою легендою, ночами по форту бродять привиди австрійських солдатів, які знайшли свій останній притулок на його околицях.

 

Місцеві кажуть про те, що вночі чують голоси, постріли зброї та навіть бачать дивні тіні. До речі, перебуваючи у форту будьте дуже уважними, щоб не потрапити у відкритий колодязь чи іншу пастку. Візьміть з собою ліхтарик.

 

Вдень тут точно нема чого боятись, тому сміливо вирушайте до архітектурної пам’ятки часів Першої світової війни, яка неодмінно подарує вам цікаві враження.

 

Екскурсії

За 15 хвилин від форту, знаходиться Дубенський замок, що є окрасою Рівненщини. Він складається з трьох пам’яток архітектури: Надбрамного корпусу XV-XVII ст., палацу князів Острозьких XVI-XVII ст., палацу князів Любомирських кінця XVIII ст

Протягом свого існування замок неодноразово перебудовувався й укріплювався. Під мурами замку були прокладені широкі кам’яні підземні ходи, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном, тут зберігалися запаси води та провізії для оборонців під час облоги. Деякі з цих підземних тунелів можна побачити й сьогодні.  

 

При наявності часу, обов’язково відвідайте палац Любомирських, ви знайдете його на території неприступної фортеці-замку роду Острозьких в Дубно. Палац князів Любомирських споруджено у XVIII ст. головним архітектором Речі Посполитої Доменіко Мерліні в західноєвропейському стилі класицизму.

 

У замку влаштовувались пишні бенкети, лицарські турніри, концерти класичної музики, балет з пантомімою, феєрверки. Тут ставив свої п’єси знаменитий польський драматург Войцех Богуславський, виступала римська опера.

Оберіть наступну локацію маршруту Рівненська область - Острог


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!