Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Острог

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 8 годин

 

Після насиченої прогулянки Тараканівською фортецею та смачного обіду вирушаємо далі. На вас чекає місто Острог або за другою назвою – Волинські Афіни. Місто знаходиться на кордоні Рівненської та Хмельницької областей.

 

Є декілька версій походження назви міста. За однією з них, пагорб Замкова гора, розташований у місті, був оточений дерев’яною огорожею, яка складалася з загострених зверху колод — острог. Припускають, що назву місто одержало від давньоруського слова «острог», що означало укріплення, обнесене тином.

 

Починаємо прогулянку з Острозького замку, який декілька століть тому був резиденцією князів Острозьких. Він розташований на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії. Далі зазирнемо до Острозького краєзнавчого музею, що знаходиться на території замку. У шести залах музею розміщені матеріали, які відображають історію Острога й краю від давніх часів і до наших днів. У музеї є цінні археологічні колекції, експонати живопису, народного художнього промислу, кераміки, зброї. До речі, це найстаріший музей Рівненщини.

 

Далі доторкнемось до історії біля головних пам’яток оборонної архітектури у місті – Татарської та Луцької брами

 

Зайдемо до Музею книги та друкарства, що був відкритий у 1985 році. Серед рідкісних експонатів найдавніша друкована книга «Декреталій» папи Григорія IX (Париж 1511 р.), глаголичне видання Бревіарія Хорвацького (Венеція 1561 р.), Острозька Біблія Івана Федоровича (1581). Сьогодні книжкова колекція нараховує близько 3 тис. експонатів, половина з яких — рукописи, західноєвропейські та кириличні стародруки ХVI/XVII ст.

 

На завершення побачимо пам’ятні та ювілейні монети, а також загальнодержавні гроші та цінні папери періоду національно-визвольних змагань 1917-1921 років. Таке багатство знаходиться в Музеї нумізматики.

 

Екскурсії

Завітайте до Національного університету “Острозька академія”. Наймістичнішим етапом екскурсії є спуск у підземелля монастирського костелу 1775-19832 років із криптами. У підземеллях проведена реставрація, відновлено зруйновані в XIX столітті поховання ченців-капуцинів. Завдяки цьому інтер’єр підземних залів і коридорів наближений до того, яким він був у період функціонування монастиря капуцинів. У підземній художній галереї, розташованій у підвалах монастиря, практично кожен місяць проходять нові художні виставки.

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!