2-й день
Час відвідування локації: 5 годин
Меджибіж – колишнє місто, тепер селище міського типу, що лежить на тому місці, де зливаються дві річки – Південний Буг і Бужок (звідси й назва – Межибоже, Межибіж, Меджибіж). Перша літописна згадка про нього сягає 1146 року. «… Ізяслав же, водивши Всеволодовича Святослава до хреста, дав йому Божський і Межибоже, (всього п’ять городів …», читаємо у «Літописі руському».
Вся історія Поділля сконцентрована тут, у маленькому селі, а колись славному містечку Меджибожі Летичівського району. Тут є що оглянути навіть вибагливим туристам.
Найзначнішою пам’яткою Меджибожа є фортеця ХVІ-XIX ст., історія спорудження якої сягає глибини віків. Розташована на мисі, який утворили дві річки – Південний Буг і Бужок, злившись докупи, вона напрочуд вдало вписалась у навколишній ландшафт. Цей замок колись називали «Білим лебедем», він вважається однією з найцінніших оборонних споруд України.
Вартість вхідних квитків на територію Державного історико-культурного заповідника «Межибіж»:
дорослі – 50 грн.
школярі і студенти – 20 грн.
діти до 6 років у супроводі дорослих – безкоштовно
У вартість вхідного квитка входить огляд замку, Лицарської вежі, усіх музейних експозицій: історичної, етнографічної, Музею пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині (окрім спеціальних виставок, квитки для яких встановлено додатково).
Руїни пізньоготичного костелу, меморіальні колони, фортифікована каплиця-ротонда з XVІІ ст., могила засновника хасидизму Баал-Шем Това посеред старих мацев – все це Меджибіж. І його варто побачити хоча б раз у житті.