Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Меджибіж, фортеця

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 5 годин

 

Меджибіж – колишнє місто, тепер селище міського типу, що лежить на тому місці, де зливаються дві річки – Південний Буг і Бужок (звідси й назва – Межибоже, Межибіж, Меджибіж). Перша літописна згадка про нього сягає 1146 року. «… Ізяслав же, водивши Всеволодовича Святослава до хреста, дав йому Божський і Межибоже, (всього п’ять городів …», читаємо у «Літописі руському».

 

Вся історія Поділля сконцентрована тут, у маленькому селі, а колись славному містечку Меджибожі Летичівського району. Тут є що оглянути навіть вибагливим туристам.

 

Найзначнішою пам’яткою Меджибожа є фортеця ХVІ-XIX ст., історія спорудження якої сягає глибини віків. Розташована на мисі, який утворили дві річки – Південний Буг і Бужок, злившись докупи, вона напрочуд вдало вписалась у навколишній ландшафт.  Цей замок колись називали «Білим лебедем», він вважається однією з найцінніших оборонних споруд України.  

 

Вартість вхідних квитків на територію Державного історико-культурного заповідника «Межибіж»:

дорослі – 50 грн.

школярі і студенти – 20 грн.

діти до 6 років у супроводі дорослих – безкоштовно

У вартість вхідного квитка входить огляд замку, Лицарської вежі, усіх музейних експозицій: історичної, етнографічної, Музею пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині (окрім спеціальних виставок, квитки для яких встановлено додатково).

 

Руїни пізньоготичного костелу, меморіальні колони,  фортифікована каплиця-ротонда з XVІІ ст.,  могила засновника хасидизму Баал-Шем Това посеред старих мацев – все це Меджибіж. І його варто побачити хоча б раз у житті.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!