Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Ігорів камінь

Про локацію

Локація:

 

Пам’ятний знак на честь першої літописної згадки про місто Полтаву розташований на Соборному майдані поряд з Білою альтанкою та садибою Івана Котляревського.

Він являє собою гранітну глибу, на якій викарбувані слова з Іпатієвського літопису: ”Игорь Святославовичь…поъеха противу Половцемъ и переъха Въросколь оу Лтавы…” (1173р.)

 

Історія:

 

Соборний майдан – один із найстаріших майданів старовинної Полтави. Тут 12 липня 1974 року, коли полтавці відзначали 800-річчя заснування міста, було відкрито пам’ятний знак з нагоди ювілейної дати.

Перша відома письмова згадка про Полтаву датується 1173 роком. Вона міститься в Іпатіївському літописі, у розповіді про похід Ігоря Святославовича проти половців. Довгий час саме ця дата вважалася початком історії Полтави, але у 1999 році археологічні розкопки в історичній частині міста виявили залишки поселення, заснованого слов’янами-сіверянами ще у ІХ ст. З цього часу офіційно визнано, що Полтава була заснована у 899 році.

 

Легенди:

 

Існує легенда, що начебто під гранітною глибою на Соборному майдані заховані скарби Мазепи. Люди впевнені, що місце скарбу позначено саме цим пам’ятним знаком. А відкриються ці скарби тільки тим закоханим серцям, які сповнені щирістю та мають світлі думки. Для цього дівчині достатньо торкнутися до кам’яної  глиби своїм каблучком. Традиційно у день весілля більшість закоханих мрійників приходять до цього пам’ятного місця і, у відповідності до легенди, намагаються зрушити камінь з місця – але скарби поки що не відкрилися. Можливо це зробите Ви?!:).


About the project

Find & Follow is a travel project of the telecom operator Vodafone Ukraine. The main goal is to support the development of domestic tourism, local communities, small businesses and the creation of digital infrastructure for travel in Ukraine. Innovative pedestrian QR-routes are available in Kyiv, Lviv, Chernivtsi, Poltava, Cherkasy, Uzhhorod and Kherson. Routes consist of signs with QR-codes, which are placed near cultural and historical monuments, and arrows indicating the path. Having read the code on the plate, the tourist receives all the necessary information about the place near which he is. We add Village Tours to our country trips. These are weekend routes through Ukrainian villages, where it is safe, sparsely populated, incredibly interesting and beautiful.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!