Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Село Красна гірка, Крейдяний кар'єр

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 2 години

 

Красна гірка (геолокація) – селище у Чернігівській області поблизу Новгород-Сіверського, підпорядковане  Новгород-Сіверській міській раді. Неподалік від цього населеного пункту, поруч із Десною, знаходиться крейдяний кар’єр, що належить до одного з найбільших в Україні родовищ крейди.

 

Крейду – головну корисну копалину в цьому регіоні – почали видобувати у XVII столітті. Сьогодні високі білі насипи кар’єру додають місцевості незвичайного, дещо інопланетного вигляду і роблять її чудовим місцем для оригінальних фотосесій та відео.

 

Під час прогулянки кар’єром можна помилуватися видовищними краєвидами, а також зануритися в доісторичні часи, відшукуючи просто під ногами залишки прадавніх коралів, молюсків та інших вимерлих тварин. Адже і сьогодні їх залишилося багато у цій місцевості, яка десятки мільйонів років тому була вкрита океаном.

 

Не лише древні закам’янілості, але й інші захоплюючі таємниці  приховує у своїх шарах кар’єр. Як показують місцеві археологічні знахідки – історичні артефакти та рештки давніх захисних споруд – на цих землях за часів Київської Русі були поселення, знищені навалами ворогів.

 

Поруч із кар’єром розкинувся Путивський ботанічний заказник (геолокація) площею 150 га. Тут, на заповідних деснянських луках, зростає велика кількість різноманітних видів рослин, живе безліч диких птахів.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Чернігівська область - Село Вишеньки


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!