Обрати регіон
vodafon findandfolow
Кінбурнська коса

ПРО МАРШРУТ

2-й день

Час відвідування локації: 4 години

 

Кінбурнська коса – унікальний природний об’єкт, що знаходиться на Кінбурнському півострові, що у Миколаївській області. Довжина коси – 8,5 кілометрів, а ширина подекуди досягає 3,5 кілометри.

 

З Кінбурнською косою пов’язано багато легенд. Серед них: історія про скіфське золото. Саме тут у давні часи нібито стояв давній скіфський храм, де народ зберігав свої скарби, які, кажуть, досі можна знайти, якщо копати досить глибоко. В історії Кінбурнської коси залишили відбиток і давні греки: Геродот оспівував її у своїх працях, розповідаючи про те, що саме тут Ахілл влаштував свої перші атлетичні ігри, а у лісах поклонялися Гекаті та Деметрі. 

 

Навіть російський поет Олександр Пушкін надихався Кінбурнською косою – кажуть, що Лукомор’є він придумав, прогулюючись косою, споглядаючи віковий дуб та слухаючи історії від місцевих, споглядаючи острів Березань, який втілився у образі казкового Буяну.

 

Сучасну Кінбурнську косу називають аптекою просто неба – там росте багато лікарських трав, наприклад, ромашка, звіробій, валеріана тощо. На водоймах гніздуються білі чаплі, журавлі, лебеді та кулики. Там навіть мешкають рожеві пелікани! А восени та навесні коса стає справжньою Меккою для грибників, які збирають тут білі гриби.

 

На острові – близько 300 озер із солоною та прісною водою, серед них – озера із цілющими грязями та родовищами блакитної глини. 

 

Кінбурнська коса – місце козацької слави. Тут Павло Сагайдачний розбив турецьку флотилію у 1607 році, а кошовий отаман Сірко звільняв полонених у 1669 році.

 

Що робити? 

На Кінбурнській косі відпочивальники навряд чи знайдуть локації для шумного відпочинку – індустрія розваг тут розвинена слабко, натомість створені всі умови для комфортного споглядання природи. Для цього приватні компанії влаштовують островом різноманітні екскурсії: екологічні, морські, археологічними та архітектурними пам’ятками, дюнами, а ще – пікніки на березі. Зупинитися на косі можна на одній із баз відпочинку: наприклад, “Ларіна дача” або “Олеандр 1”. Також є готелі у містах неподалік: Очакові, Покровці, Василівці. 

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!