Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Водоспад Шипіт

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Водоспад Шипіт

Карпатський водоспад Шипіт (геолокація) розташований в буково-смерековому лісі біля туристичного центру Пилипець. Карпатський ліс, цілюще повітря і шум води від трьох водоспадних каскадів 14-метрового Шипоту!

 

Як і всі водоспади, навколо нього існує безліч легенд, в основному – романтичних і пов’язаних з історією кохання. Така історія є і у Шипіта – правда, драматична, але дійсно дуже красива. Згідно з нею, дівчина, родом з дуже багатої родини, полюбила простого сільського хлопця. Закохані приховували свої відносини, тому вирішили таємно зустрічатися біля підніжжя гори Гимба. Одного разу мати дівчини простежила за донькою, розкрила її таємницю і почала сильно сварити. У цей момент почалася гроза, а, як відомо, дощі в горах бувають надзвичайно грізними. Потік води, що пронісся зі скелі, утворився настільки потужний, що просто змив закоханих настільки стрімко, що їх було просто неможливо врятувати. Мати дівчини, яка стала свідком трагедії, почала приходити до підніжжя гори щовечора, де на місці трагедії утворився справжній могутній гірський водоспад. Кожного разу їй чувся шепіт дочки, чому, за однією з версій, і пішла назва водоспад Шипіт.

Прохід до водоспаду платний, проте стягують невеликі кошти. Але завдяки цьому, місцеві піклуються та прибирають на локації.

Поблизу водоспаду працює двохмістна канатна дорога «Pylypets Sky & Bike Park» (геолокація).

 

Дегустація

По дорозі на водоспад можна зупинитися перекусити у ресторан «Колиба» (геолокація) – кінцева точка села Пилипець. Ресторан панорамний, з вікна відніються гори. Фішка закладу – страви готують з джерельної води, який бере початок на вершині г. Гемба. Заклад робить акцент на приготуванні страв з м’яся, особливо зі свинини. Окрім м’яса можна скуштувати домашню бринзу. 

Середній чек: 150 грн

Оберіть наступну локацію маршруту Екстремальне Закарпаття - Гора Гемба


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!