Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Гора Гемба

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: самостійний підйом на гору 6 годин або 2/3 шляху – 2 години

 

Гора Гемба (1 491 м), Полонина Боржава

Полонина Боржава (геолокація) – хребет довжиною до 50 км з зоною букових пралісів до висот 1200 м, а вище – суцільні полонини, вкриті чорничниками. Взагалі вся Боржава має здебільшого плавні лінії, багато широких вершин, але хребет Великий Верх – Стій відрізняється дуже стрімкими схилами і вузьким гребенем. 


Гора Гемба (геолокація) знаходиться біля популярного гірськолижного курорту Пилипець. Піднятися на неї можна настпуними шляхами:
1 варіант: самостійно піднятися пішим ходом на гору Гембу (1491 м)

2 варіант: 2/3 шляху (1100 м) на г. Гембу піднятися підйомником (який працює з 10-ї години ранку), суттєво заощадивши час і фізичні сили на подальшу мандрівку. Решту шляху (бл. 400 м. вгору) подолати пішим ходом. Також можна орендувати квадроцикли чи авто. Підйомник на гору працює весь рік, до речі, чи не найдовший підйомник на Закарпатті: щоб піднятись догори, зазвичай треба 20 хвилин. Тож, якщо плануєте швидко виїхати на вершину, зробити кілька знімків і рушити назад, закладайте не менше однієї години (а краще — більше). До речі, зимою на Гембі діє близько 8 підйомників, що ведуть до початку трас різної категорії складності.

 

Дегустація

Після підйому рекомендуємо відвідати місцевий заклад Чайовня Сурія (геолокація), який знаходиться на висоті 1 км 164 м 50 см 5 мм від рівня моря. Тут готують відмінні напої на основі вина або молока, пропонують традиційні закарпатські страви (банош, грибна юшка, каші з ягодами і т.д), вся кухня виключно вегетаріанська. Ще звідси відкривається просто приголомшливий вид на гори. 

Середній чек: 200 грн 

Де знаходиться: г. Гемба (верхня точка канатно-крісельного підйомника).


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!