Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Село десяти музеїв Колочава

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Пропонуємо познайомитися із селом Колочава (геолокація) – воно найдовше в Закарпатської області, загальна протяжність – 15 кілометрів. Проте, Колочава славиться не тільки цим – великій кількості цікавих місць і пам’яток цієї локації позаздрить будь-який мегаполіс.

Село входить до національного природного комплексу “Синевир”, тому повітря тут особливо чисте і цілюще діє на здоров’я туристів.

Природа Колочави ретельно оберігається, всі ліси знаходяться під захистом, але в них можна спокійно прогулюватися та насолоджуватися ароматами карпатських трав. Назва “Колочава”, згідно з місцевою легендою, походить від асоціації зі звуком “чавкання”, який виходить, якщо ходити по болотах. Бо місцевість, де знаходиться село, раніше була болотистою.

 

Цікава деталь – Колочава вважається “селом 10 музеїв” (геолокація):

  1. Музей-скансен «Старе село» – один з найпопулярніших музеїв архітектури та побуту на Закарпатті. Відвідавши його, ви потрапите в атмосферу стародавньої Верховини, побачите кілька тисяч самобутніх колочавських експонатів, які познайомлять із 300-річною історією культури та побуту місцевих жителів. Історичні пам’ятки давніх часів та різних верств населення відтворюють спосіб життя верховинців як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, шевці).
  2. Музей «Колочавський бокораш» – це наймолодший музей з усіх. Там проводять майстер-клас з вирубування та сплавляння лісу по річці, а також розкажуть про цікаву, але ризиковану професію бокораша. Тільки в цьому музеї ви зможете сфотографуватися на справжнім бокорі.
  3. У музеї «Бункер Штаєра», демонструються умови проживання та переховування колочавських повстанців, які вели антирадянську діяльність та були причетні до українського визвольного руху.
  4. Музей «Воїнам-інтернаціоналістам» присвячений усім колочавцям, що воювали під час війн за різну владу. На даху музею встановлена броньована розвідувально-дозорна машина.
  5. Єдиний в Україні музей «Колочавська вузькоколійка» відтворює історію карпатської вузькоколійки. Ешелон складається з раритетного паровоза та 10 вагонів. Кожний вагон демонструє процес транспортування за часів різної влади, яка панувала у цьому регіоні. В кожному музейному вагоні є унікальні експонати, вони розповідають про історію вузькоколійок на Закарпатті, про роботу і побут залізничників та їхніх пасажирів. Кожен із гостей музею «Колочавська вузькоколійка» може відчути себе пасажиром історичної залізниці, провідником і навіть черговим по станції. 
  6. Музей «Чеська школа» – це шкільний музей, який показує умови навчання за чеської влади на Закарпатті. Музей має два приміщення: шкільний клас та кімнати для відпочинку вчителя. Перед входом до класу закарбований герб Чехословаччини, поряд з дошкою – портрет Президента країни, біля дверей – його погруддя.
  7. Музей «Лінія Арпада» – вздовж річки Теребля знаходиться частина відреставрованої оборонної системи часів Другої світової війни. До його складу входять чотири бункери, бетонні піраміди, земляні траншеї. Також, відвідувачі мають змогу побачити кулемет, автомати та рушниці, патронташі та гранати, каски та пристрій дальнього бачення, вогнемет і вогнегасник, силовий кабель і десятки інших пристосувань для війни. Поруч з музеєм знаходиться бункер-шпиталь. Пройшовши сотню метрів вбік, можна потрапити до котлопункту.  
  8.  Школа-музей «Радянська школа» – саме тут можна відчути атмосферу навчання дітей у 60-70-х роках минулого століття.  У музеї ви дізнаєтесь історію колочавської державної школи, побачите на власні очі атрибути виховання молоді у комуністичний час та навчитеся зав’язувати піонерський галстук.
  9. Музей-пам’ятка «Церква Святого Духа» (1795 рік) належить до найвидатніших архітектурних досягнень Закарпаття. Церква була знята з реєстрації чинних храмів 9 січня 1953 року. Трохи пізніше ікони було вмонтовано до іконостаса Шелестівської церкви в Ужгородському музеї архітектури та побуту.
  10. Шкільний етнографічний музей Івана Ольбрахта Ольбрахт був активістом, політиком та  письменником, який часто боровся за права. У Колочаві, на честь Ольбрахта, відкрили пам’ятник і навіть присвятили цілу експозицію його життю. Така увага до письменника пов’язана з тим, що він перший, хто написав про Колочаву та його жителів.

Години роботи: музеї працюють кожного дня, без перерв та вихідних з 09:00 до 18:00.

Вартість вхідних квитків: дорослий – 70 грн; дитячий – 35 грн

 

Дегустація

У селі Колочава є форелеве господарство (геолокація), де можна приготувати та спробувати форель на свіжому повітрі.

Екскурсія на господарстві починається одразу біля басейнів з райдужною фореллю. У кількох водоймах рибу вирощують від малька до дорослої особини, процес триває два роки. За бажанням, кухар зможе приготовити свіжу рибу на мангалі або зварити юшку. Ви стовідсотково отримаєте естетичне задоволення від пейзажу, а форель, що зловите можна навіть забрати із собою.

Години роботи: кожного дня з 09:00 до 21:00

 

Майстер-клас

У Колочаві є Школа вівчарства, де кожен турист може спробувати на собі цю майстерність. Вівчарський салаш знаходиться на висоті понад 1000 метрів, а саме на горі Стримба (геолокація). У школі вівчарства ви зможете відкрити для себе багато нового, наприклад, вигнати отару на випас, подоїти овець, зробити сир, бринзу або вівчарську юшку. Також вас навчать грати на трембіті, сопілці, розкажуть про багатовікові традиції вівчарів та покатають верхи на конях. Окрім цього, можна скуштувати свіжоприготовлений сир, вурду із колочавським туканом та жентицею.
Школа відкриває сезон з травня місяця.

Оберіть наступну локацію маршруту Музейне Закарпаття - Озірце


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!