Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Озеро Синевир

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Наступною локацією маршруту є озеро Синевир – офіційно найбільше і найглибше високогірне озеро України, розташоване на висоті 989 м над рівнем моря. Воно утворилося 10 тис. років тому після землетрусу. Площа водного плеса — 4-5 га, глибина — 8-10 м. 

Найзручніше добиратися до озера Синевир на автомобілі, від села Колочава потрібно проїхати 13 км (геолокація).


Озеро поповнюється завдяки поверхневим та атмосферним водам, з нього витікає невеликий струмок (басейн р. Тереблі). Вода в озері дуже чиста, тому тут живе три види форелі. Купатися заборонено, але дозволено плавати на плоту — бокорі.

Синевир надзвичайно популярний серед туристів, тому місцевість доглянута і комфортно облаштована. Для кращого огляду тут зведено спеціальні майданчики. В центрі озера є невеличкий острівець, на ньому знаходиться скульптура двох закоханих – Сині та Вира. За легендою, в далекі часи цими землями володів багатий вельможа. Він приїхав сюди оглядати землі разом з донькою — Синь — красивою молодою дівчиною. Доки батько займався справами, Синь почула в лісі звуки сопілки. Дівчина побігла на музику та зустріла  хлопця-пастуха — Вира. Вони покохали один одного, але батько не хотів віддавати Синь заміж за простого пастуха. Тоді Вир пішов заробляти гроші, але так і не став багатим. А Синь постійно ходила на їхнє місце в лісі і наплакала ціле озеро.

 Територія, на якій знаходиться озеро, – заповідна. Рідкісні представники карпатської флори та фауни тут охороняються законом. 

 

Правила відвідування:

  • На території заповідника заборонено встановлювати намети та розпалювати вогнища.
  • Заборонено рвати квіти чи збирати дрова, вирубуючи дерева або чагарники.
  • Заборонено полювання на тварин, вилов риби, руйнування звіриного житла.
  • Заборонено смітити та руйнувати навколишні об’єкти.

 

До речі, за 10 хвилин їзди від озера є зона кемпінгу, де можна розкласти намет, розпалити вогонь та насолоджуватись краєвидом. Поруч протікає річка Теребля.


Години роботи: озеро відкрите до відвідування щодня впродовж року.

Вартість вхідного квитка: для дорослого – 30 грн, в’їзд на територію автомобілем: 75 грн. У вихідні та святкові дні проїзд автотранспорту на озеро Синевир та РЦБВ заборонений.

 

На березі озера Синевир можна пообідати у колибі «Трембіта» (геолокація), що розташована на висоті 1000 м над рівнем моря. Радимо спробувати бограч, токан з бринзою, страви на мангалі або свіжу форель.

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!