Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Озеро Синевир

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Наступною локацією маршруту є озеро Синевир – офіційно найбільше і найглибше високогірне озеро України, розташоване на висоті 989 м над рівнем моря. Воно утворилося 10 тис. років тому після землетрусу. Площа водного плеса — 4-5 га, глибина — 8-10 м. 

Найзручніше добиратися до озера Синевир на автомобілі, від села Колочава потрібно проїхати 13 км (геолокація).


Озеро поповнюється завдяки поверхневим та атмосферним водам, з нього витікає невеликий струмок (басейн р. Тереблі). Вода в озері дуже чиста, тому тут живе три види форелі. Купатися заборонено, але дозволено плавати на плоту — бокорі.

Синевир надзвичайно популярне серед туристів, тому місцевість доглянута і комфортно облаштована. Для кращого огляду тут зведено спеціальні майданчики. В центрі озера є невеличкий острівець, на ньому знаходиться скульптура двох закоханих – Сині та Вира. Кожного року тисячі туристів приїжджають сюди для того, щоб віддати їм свою шану. Люди вірять, що острів – то шматок брили, який зіграв вирішальну роль у долі нещасних.

 Територія на якій знаходиться озеро – заповідна, тут є рідкісні представники карпатської флори та фауни, які охороняються законом. 

 

Правила відвідування:

  • На території заповідника заборонено встановлювати намети та розпалювати вогнища;
  • Заборонено рвати квіти чи збирати дрова, вирубуючи дерева або чагарники;
  • Заборонено полювання на тварин, вилов риби, руйнування звіриного житла;
  • Заборонено смітити та руйнувати навколишні об’єкти.

 

До речі, за 10 хвилин їзди від озера є зона кемпінгу, де можна розкласти намет, розпалити вогонь та насолоджуватись краєвидом. Поруч протікає річка Теребля, де можна зробити яскраві кадри.


Години роботи: озеро відкрите до відвідування щодня впродовж року

Вартість вхідного квитка: для дорослого – 30 грн, в’їзд на територію автомобілем: 75 грн. У вихідні та святкові дні проїзд автотранспорту на озеро Синевир та РЦБВ заборонений.

 

Дегустація

По дорозі на Синевир можна зупинитися біля колиби «Гуцулочка» (геолокація), щоб продегустувати закарпатські страви з мангала, а також спробувати домашні вина та настоянки. 

Фірмові страви закладу: “Форель по-королівськи”, крученики по-Закарпатськи, бограч, банош з білими грибами, білі гриби тушковані на сметані. 

Години роботи: з 08:00 до останнього клієнта. 

Середній чек на 1 персону: 250 грн

На самому березі озера Синевир можна пообідати у колибі «Трембіта» (геолокація), що розташована на висоті 1000 м над рівнем моря. Відвідувачів чекає Закарпатська кухня, радимо спробувати бограч, токан з бринзою, блюда на мангалі або свіжу форель.

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!