Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Національний природній парк «Ужанський»

Про маршрут

День 1

Час відвідування локації: 1 день

 

Національний природній парк «Ужанський» – зразок унікальної екосистеми в Закарпатті, що знаходиться на кордоні трьох держав: Україна, Польща та Словаччина. Парк входить до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат».

Тут ростуть найстаріші в Україні тисячолітні дуби: «Дуб-Чемпіон» віком 1300 років та «Дідо-дуб» віком 1100-1200 років. Дерева можна назвати гігантськими, адже мають висоту в 25-30 метрів та охват стовбуру понад 9 метрів кожен.

В Ужанській долині є 15 мінеральних джерел. Виявлено 522 видів тварин: козуля європейська, олень благородний, кабан, вовк, ведмідь, дикий кіт, рись, куниця лісова і кам’яна, ласка, тхір, борсук, бурозубка мала і альпійська. 878 видів рослин, 111 видів птахів, що занесені до Червоної книги України.

Не менш важливим спадком природи є букові праліси віком понад 120 років. На честь букових лісів заснували міжнародний дводенний етно-еко фестиваль «Праліс Фест», що проводять у селі Стужиця кожного року у кінці липня.

Окрім розважальної програми, на фестивалі проводять організацію туристичних маршрутів по парку:

  • «Стужиця – Дуби» (найстаріші дуби України)
  • «Стужиця – Чорні Млаки» (до метеориту Княгиня)
  • «Стужиця – Кремінець» (стик 3-х кордонів)
  •  Кінні тури
  •  Велосипедні тури
  •  Піші тури

Фестиваль є безкоштовним, кожен охочий має змогу приєднатися. Слідкувати за перебігом подій можна на офіційному сайті Ужанського парку.

Зупинитися та перепочити краще у селі Княгиня, це наша наступна точка маршруту.

Дегустації

Поблизу парку є ресторан “Перлина Красії”, окрім смачного обіду або вечері можна спробувати вино домашнього приготування або сливовицю. Також, в закладі можна замовити трав’яний чай із різнотрав’я, що зібране на полонинах гори Красії.   

Перепочити/заночувати: готель «Верховинський двор», West Wood ApartHotel

Смачно пообідати: у парк краще взяти їжу з собою. Поруч з локацією можна зупинитися в “Перлина Красії” або в Ресторані “Кандагар”

 

 

Оберіть наступну локацію маршруту Закарпатська область 4 - Княгиня


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!