Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Музей-садиба Лесі Українки

Про маршрут

День 2

Час відвідування локації: 4 години

 

На другий день вирушаємо до Музею-садиби Лесі Українки. Розташований він у селі Колодяжному, Ковельского району. 

Музей розкриває життєвий і творчий шлях письменниці, а саме дитячі та юнацькі роки.  Побачимо домівки, в яких проживала родина, меморіальні речі, а саме видання творів, фотографії, речі побуту тощо.

 

Експозиція складається з двох частин: меморіальної та літературної, яка розміщена у 3-х приміщеннях. Щодо меморіальної частини, то вона представлена у “Білому” будинку, що був споруджений як літературне шале-флігель та у батьківському “Сірому”, що споруджений Петром Косачем. 

В колекцію музею входить понад 5,9 тисяч музейних експонатів, що вважаються важливими для історії та культури українського народу. 

На території експозиції встановлене бронзове погруддя Лесі Українки. Також на території є лісопарк, що посаджений на честь 100-річчя від дня народження письменниці, та криниця – Лесин кадуб. 

 

Існує ще один музей, присвячений творчості Лесі Українки – “Лісова пісня”, розташований в 17 км від Колодяжного, а саме в урочищі Нечимному, що біля селища Скулин. Тут представлені чимало речей, що збереглися ще за життя родини: книги, документи, листи, фотографії, які розповідають про історію написання „Лісової пісні”.

Біля музею є стежка, яка веде до лісового озера. Стежкою розставлені дерев’яні скульптури, зробленими руками учнів однієї зі шкіл Ковеля. Скульптури є персонажами “Лісової казки”: Мавка, Лукаш, дядько  Лев, Потерчата, Лісовик, Водяна Русалка, Водяник.

 

Музей працює з 09:00 до 17:00. Вихідний – понеділок.

Вартість вхідного квитка: для учнів, студентів, пенсіонерів – 10 грн (за 2 год – 20 грн); для дорослих – 20 грн (за 2 год – 40 грн).

Екскурсії:

По території проводять екскурсії та розповідають про життєвий шлях письменниці. Вартість екскурсії на 45 хв для групи до 30 осіб (студенти, учні, пенсіонери) – 100 грн (+50 грн за 2 год); для дорослих – 150 грн (+75 грн за 2 год).

Повна екскурсія триває 2 години.

День безкоштовного відвідування музею – останній четвер місяця. Проте необхідно завчасно уточнювати за номером телефону: (03352) 9 02 24, або написавши листа на e-mail: klmmlu@ukr.net

 

Перепочити/заночувати: Shelter Hotel & Restaurant, Золота підкова  

Пообідати: Зустріч, ресторан “Турія”

 

 

Оберіть наступну локацію маршруту Волинська область 1 - Оконські джерела


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!