Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Плебанівський міст-віадук

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 1-2 години

 

На околиці села Плебанівка розташована пам’ятка архітектури – залізничний міст (віадук), що має дев’ять кам’яних арок. Віадук – це спорудження (зазвичай міст), на високих опорах. Міст було побудовано у 1896 році при прокладанні залізниці Тернопіль – Копичинці. Дана територія в ті часи належала Австро-Угорщині, тому місцеві будівельники працювали під керівництвом австрійських інженерів.

 

Арковий стиль конструкції обраний не випадково. Саме така форма підсилює надійність довгого моста, збільшуючи термін його експлуатації. На підтвердження цього, дев’ятиарочним спорудженням й досі їздять потяги, з вікон яких пасажирам відкриваються по-справжньому особливі пейзажі.

 

Схожий міст є в шотландському селі Гленфіннан. Відомий він завдяки фільмам про Гаррі Поттера. Саме по ньому головні герої їхали в Хогвартс.

 

На Західній Україні збереглося шість віадуків з залізничною колією, три з них – у Тернопільській області. Крім плебанівського, віадуки тут розташовані в селі Буцнів біля Тернополя і в селі Кровинка поблизу Теребовлі. Решта залізничніих конструкцій оригінальної форми розміщені у Ворохті Івано-Франківської та дві – в Лавочному  Львівської області.

 

Екскурсії

Дорогою до плебанівського віадуку, варто подивитись на Теребовлянський замок, до якого їхати 11 хвилин на авто. Руїни замку 17 століття розташовані на краю Гнєзненського каньйону, недалеко від гирла річки Серет. Координати замку: 49°18′02″ 25°41′58″ 

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!