Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Захар Беркут

Про маршрут

День 1

Час відвідування локації: 1 день

 

У перший день подорожі на вас чекає сходження на Гору Путище (Захар Беркут), висота якої — 964 м.  Вирушаємо з села Волосянка, це 6 км від Славського.

 

Офіційна назва гори походить від архаїчного «путь», а місцева склалася завдяки персонажу твору Івана Франка. Місцевий громадський ватажок Захар Беркут був знахарем. Згідно з історичними даними, громада на чолі із ним змогла сім століть тому власними силами не лише зупинити багатотисячне монгольське військо, а й знищити його. У цьому їм допомогли мужність, згуртованість, кмітливість і навіть сама природа рідного краю.

 

На вершині гори стоїть дерев’яна скульптура Захара Беркута — саме там, де за народними переказами, його й поховали. У селі є камінь, начебто саме той, яким перекривали гірський потік, що згубив татар. На ньому викарбуваний пам’ятний напис. 

 

Захар Беркут вже давно приваблює туристів завдяки своїй доступності та неймовірним краєвидам. Потрапити на гору ви можете пішки або за допомогою канатної дороги з двокрісельними підйомниками. Ціна – 200 гривень для дорослого та 150 гривень для дитини. Щоб повноцінно роздивитися усі краєвиди, рекомендуємо підійматися у ясну погоду. 

 

Окрім самих краєвидів, тут можна покататися на конях, сплавлятися на байдарках, сходити в похід. А ще, для любителів велоспорту є прокат велосипедів. 

 

Дегустації

 

Біля підніжжя гори Захар Беркут знаходиться однойменний туристичний комплекс. Там розташований фолк-ресторан “Захар Беркут”, де можна спробувати гуцульські страви.

 

Що замовити: “Гуцульська пательня”, “Гаманець Захара Беркута”, яблучний десерт “Високий верх”, карпатська юшка з грибами, мандебурники, банош.

 

Перепочити/заночувати: На горбі, Захар Беркут, Подолянка

 

Смачно пообідати: Царинка, Забава, Форель.

Оберіть наступну локацію маршруту Львівська область 1 - Славське


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!