Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Славське

Про маршрут

День 2

Час відвідування локації: 1 день

 

На другий день подорожі познайомимось ближче із відомим карпатським селищем під назвою Славське. За сумісництвом це популярний карпатський гірськолижний курорт на Сколівщині, розташований у мальовничій долині річок Опір та Славка на висоті 501 м. над рівнем моря. 

 

Недарма сюди приїздять взимку – природне розташування хребтів Бескид і Горганів навколо Славського створило унікальний мікроклімат, який забезпечує постійну безвітряну погоду з великою кількістю сніжних опадів узимку і стабільним утриманням снігу майже до квітня місяця.

 

Назву селищу Славське дала річка Славка, притока Опору, що тут протікає. Справді, «славних» подій з цією місцевістю пов’язано багато. «Славними» називали воїнів князя Святослава, що загинув тут, в Бескидах, у 1015 році від рук свого брата Святополка, а його воїни оселилися тут після смерті князя. На цій же річці дружинники Захара Беркута билися зі степовиками хана Батия в 1241-му, і знищили це військо завдяки велетенському каменю, що перекрив її річище. А в сусідньому селі Тухля, є пам’ятник і, кажуть, навіть могила Захара Беркута. А от перша письмова згадка про поселення датується 1483 роком.

 

Славське багате своїми горами, тут налічується 7 гір: Тростян (1235 м над рівнем моря), Погаг (857 м.), Ільза (1066 м), Писана (1236 м), Менчел (1014 м), Клива (1069 м), Високий Верх (1242м.)

 

До речі, піднімаючись на гору Високий верх, попийте цілющої води з гірського джерела “Писана криниця”, що бадьорить та дає силу для підкорення вершини.. 

 

Екскурсії

 

Перебування у Славському – чудова нагода влаштувати грибний день, до того ж з місцевим провідником. Для жителів садиби “Тіна” та усіх бажаючих, її власник проводить насичений грибний тур, що триває до 6 годин. Ви потрапите у ліс за межами Славського і дізнаєтесь про секретні грибні місця. Екскурсія доступна абсолютно всім, можна брати з собою дітей.

 

Як одягатися: гумові чоботи, широкі штани (для захисту від змії), куртка з капюшоном, кошики або рюкзаки для грибів.

 

Які гриби можна збирати: білі, лисички, козарі, карпатські трюфелі.

Сезон: на початку літа, кінець вересня, початок та середина жовтня

 

Вартість: 1000 гривень (до 5 осіб). Понад 5 – за домовленістю

Контакти: Ростислав, 097 335 03 11

 

Дегустації

 

Одна із найпопулярніших туристичних атракцій у Славському – це рибалка. Тут працює багато форелевих господарств, де можна самостійно зловити рибу та потім її приготувати. Витрати: 250 гривень / кг форелі, 50-100 гривень / приготування, 20-50 грн – оренда вудочки.

 

Перепочити/заночувати: Гостинний двір, Над рікою, під долинами.

Смачно пообідати: Максим, Фільварок, Карпатський рай.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Львівська область 1 - Тростян


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!