Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Жванець

Про маршрут

3-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Останній день подорожі пропонуємо відвідати село Жванець, що розташоване біля кордону з Чернівецькою та Тернопільською областями.

 

З назвою села пов’язана легенда: на березі місцевої річки один француз чекав на човен, який не приплив. Чоловік написав на скелі своє прізвище Жван, щоб цей напис побачили моряки. Кажуть, що саме цей напис дав початок назві села.

 

Жванець вперше згадується в 1431 році, коли лицар Свичко (Свічка) отримав від короля Владислава II Ягайла це поселення. В різні роки село часто зазнавало нападів та було ареною військових дій.

 

Екскурсію Жванцем розпочнемо зі Жванецького замку (геолокація). Його звели ще у XV столітті на місці давнього укріплення. За версіями деяких істориків, фортеця тут була ще на початку І століття нашої ери. Це цілком можливо, адже локація дуже зручна: височенний скелястий мис, з трьох сторін захищений природними водоймами — Дністром, петлею Жванчика та ще й річечкою Вільшанка.

 

Ліворуч від замку є невелика стежка. Веде вона до майданчика на скелі, там є вхід до Жванецької печери.Є версія, щодо появи замку печеру використовували місцеві жителі, як сховище під час нападів ворога. 

Головна її родзинка – чисельні написи, видряпані на стінах. Більшість з них  – це імена відвідувачів печери та дати. Найстаріша з виявлених дат – 1616 рік.

 

Далі нас чекає найвідоміша історична пам’ятка Жванця — Вірменський костел Непорочного Зачаття Богоматері (гелокація). Найвідоміший він через те, що його добре видно дорогою з Кам’янця-Подільського, костел привертає увагу своєю величчю і незвичною архітектурою. Основними прикрасами фасаду є різьблені композиції, виконані в ренесансно-барокових традиціях. Костел — самобутній твір пізнього бароко.

 

Екскурсії

 

Хотинська фортеця (геолокація), що входить до семи чудес України, знаходиться за 15 хвилин від села Жванець. Її історія настільки древня, що більшість істориків досі не можуть дійти єдиної версії про дату заснування фортеці. Вона продовж століть була таким собі «Феніксом», фортецю неодноразово піддавали реконструкції та розширенню, вона потерпала і зазнавала руйнації від рук завойовників і знов відбудовувалася.

 

Під час екскурсії ви побачите чудові краєвиди Дністровського каньйону, руїни мечеті, палац коменданта, приміщення гарему, каземати, експозицію штурмових знарядь та катівню. У місцевих жителів можна буде придбати сувеніри та домашнє вино. 

 

За детальною інформацією звертайтесь за телефоном: 098-439-53-32 (організатор екскурсій Хотинською фортецею).


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!