Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Подільські Товтри

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Подільські Товтри  – це унікальний природний парк в Хмельницькій області, який входить до семи природних чудес України. Завдяки великому запасу мінеральних вод сюди приїздить багато туристів з метою оздоровлення. 

 

Товтри являють собою єдиний у світі гірський кряж, що утворився не в результаті тектонічних процесів, а в результаті життєдіяльності живих організмів. Формування кряжу відбувалося 15-25 мільйонів років тому вздовж берегової частини стародавнього океану – Сарматського моря, яке знаходилося між давніми континентами Гондвана і Лавразія.

 

Візуально Товтри – це мальовничі пагорби, з яких і починаються Українські Карпати.  А біля підніжжя пагорбів знаходяться чисті сині озера різних форм та розмірів.

 

Всього в парку налічується цілих 160 товтр. Різні за висотою, порослі лісом і лисі, всі вони мають спільну рису: їхній західний схил крутий, а східний – пологий. До речі, за геологічними структурами у світі немає аналогів Подільським Товтрам.

 

Завдяки сприятливим  мікрокліматичним умовам у місцевості збережені рідкісні та ендемічні (які не ростуть ніде більше) види рослин. 

 

Тваринний світ Товтр налічує 55 видів ссавців, 214 видів птахів, 10 – плазунів, 11 – земноводних. З них 85 видів охороняються Червоною книгою України. 

 

Екскурсії

 

Для відвідувачів у парку діють туристичні маршрути на будь-який смак: піші та кінні, водні, лижні, автомобільні та велосипедні, в залежності від часу року та уподобань самих туристів.

 

В Подільські Товтри організовуються походи, сплави Дністром на байдарках і катамаранах, кінні прогулянки. Взимку по схилах можна кататися на лижах. Популярним тут є дельта- і парапланеризм, а також польоти на повітряних кулях. Дністровським водосховищем проводяться екскурсії на теплоходах. Подробиці та ціни уточнюйте за телефоном: 0384951270 (номер природного парку Подільські Товтри).

 

Окремої уваги заслуговує родзинка Подільських Товтр – Бакотська долина (геолокація), тут розташований скельний монастир, який був першим бастіоном християнства у Київській Русі. До нашого часу в скелі збереглися келії ченців, місця для молитов і поховання. 

Оберіть наступну локацію маршруту Хмельницька область1 - Печера Атлантида


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!