Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Печера Атлантида

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

На другий день подорожі прямуємо до печери Атлантида (геолокація). Вона займає особливе місце серед карстових печер України та розташована на схилі мальовничої долини річки Збруч, що неподалік села Завалля.

 

За легендою, у верхній частині схилу, над печерою, колись стояла невелика церква. В один день вона завалилася в карстову прірву, після чого село і назвали Завалля. 

 

Печеру відкрила група київських спелеологів у 1969 році, проводячи роботи на території гіпсового кар’єру, що не працював. Печера була настільки красивою, і таємничою, що нагадувала міфічний закинутий світ, тому й назвали Атлантидою.

 

Щоб потрапити всередину, необхідно увійти в кар’єр, який знаходиться в семи метрах над землею. У печері зустрічаються зали з гіпсовими стінами, але переважно Атлантида всіяна кристалами різних форм та кольорів. Саме тому вона вважається однією з найкрасивіших печер України. 

 

Довжина печери – дві з половиною тисячі кілометрів. До слова, в печері можна порахувати поверхи – в Атлантиді чітко виражені три рівні, які розділені переходами.

 

На сьогодні потрапити до печери може кожен охочий, попередньо домовившись зі спелеологами. На базі спелеоклубу (геолокація), що знаходиться в селі Завалля, вам видадуть спеціальні комбінезони, ліхтарики та проведуть інструктаж. Звертаємо вашу увагу, що у печері не проведено електроосвітлення та немає зручних сходів, а вхід знаходиться на висоті 8 метрів над землею. Також  запам’ятайте — з печери не можна нічого виносити (окрім яскравих спогадів та фотографій).

 

Екскурсії

 

Атлантида багата безліччю дивовижних залів з не менш красивими назвами. Туристи отримають можливість прогулятися по холах Зоряної ночі або Золотої осені, по Храму богів або Ніжності. Прогулянки печерою можливі тільки в супроводі досвідченого екскурсовода, оскільки переходи між рівнями Атлантиди досить непрості. Закінчується екскурсія зупинкою у залі з цікавими глиняними фігурками. Подробиці щодо екскурсій уточнюйте за номерами: +38 (097) 148-64-35, (067) 999-27-77.

Оберіть наступну локацію маршруту Хмельницька область1 - Жванець


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!