Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Палацо-парковий комплекс Розумовських-Рєпніних

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 2 години

 

Садиба Розумовських-Рєпніних або просто садиба Яготин – палацово-парковий комплекс на Київщині та одна з найяскравіших пам’яток Яготина.

 

Історія садиби Яготин розпочалася у 1790 році. Саме тоді останній гетьман України Кирило Розумовський вирішив побудувати палац на Київщині після того, як його стосунки із Катериною ІІ почали стрімко погіршуватися. Будуватися він вирішив у мальовничому місці – на березі річки Супій. 

 

Палацово-парковий комплекс складався із палацу, ландшафтного парку, господарських споруд, гостьових будиночків та флігелів, у якому жили гості господарів. У парку, який займав близько 120 гектарів, були ставки зі штучними острівцями. На початку ХІХ століття садиба увійшла в період найбільшого розквіту – у парку висадили колекцію рідкісних кущів, а до палацу регулярно приїжджали відомі письменники та художники з усієї Російської Імперії. У флігелі певний час жив та малював Тарас Шевченко,  а садибу відвідували Григорій Сковорода та Микола Гоголь.

 

На жаль, 1917 році садибу було майже повністю зруйновано. Дерев’яний палац згорів, і від житлових будівель залишився лише правий кам’яний флігель. Пізніше, за радянських часів, у ньому облаштували картинну галерею, яка досі функціонує – там можна подивитися твори українських та радянських художників, зокрема, Катерини Білокур, Антіна Манастирського, Івана Їжакевича. Окрім картин, у музеї виставляють ікони, скульптури, зразки народного декоративного мистецтва, керамічні, скляні та дерев’яні вироби. Флігель Тараса Шевченка також відновили та перетворили на музей.

 

Режим роботи та відвідування

Відвідати палацово-парковий комплекс можна будь-коли, проте картинна галерея працює з 10 до 17 години з понеділка по суботу. Усі деталі можна уточнити за телефоном 0457555168.

 

Як доїхати?

 

Палацово-парковий комплекс знаходиться  в центрі Яготина за адресою вулиця Незалежності, 65. Доїхати туди можна власним авто або громадським транспортом з Києва чи Переяслава.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!