Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Березань

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Березань – місто у Броварському районі на Київщині. Має площу 33 км² та населення понад 16 тисяч чоловік. Вперше місто згадується у 1616 році. Назва походить від річки Березанки, що протікає неподалік. 

 

Березань – місто з багатою історією, про яку тут розповідають численні пам’ятки. 

 

Що подивитися?

Одне з найпопулярніших місць у Березані – краєзнавчий музей. Експозиція музею поступово описує історію побуту та культури місцевих жителів, флору та фауну краю, традиційні ремесла східної Київщини, голодомор 30-тих років ХХ століття та інше. Частина експозиції проливає світло на історію краю у часи Другої світової війни. Окрема кімната присвячена Тарасу Шевченку – саме у Березані він написав свій вірш “Розрита могила”, присвячений місцевому кургану скіфських часів.

 

Окрім експозиції музею, багато пам’яток у самому місті присвячені наслідкам Другої світової війни. У місті стоять пам’ятники танку Т-34 та бронепоїзду 31-го батальйону, що вшановують пам’ять загиблих у боях поблизу міста. Батальйон чотири дні героїчно захищав Березань, не здаючи позицій.

 

Окрім воєнних пам’яток, Березань відома і архітектурою. У місті збереглася будівля пивзаводу Канського – найстарішого пивзаводу на Київщині. Його звели у 1879 році за німецьким проєктом. На пивоварні працювало лише шестеро працівників, проте продукт виходив якісним: квас, солод та пиво продавали і в Києві. Завод закрили у 1917 році – власника розстріляли, а землю та завод націоналізували. 

 

Як доїхати?

Найзручніше до Березані їхати власним авто або громадським транспортом з Києва чи Борисполя. Тут зупиняються практично усі рейсові автобуси, що їдуть у східному напрямку.

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 9 - Палацо-парковий комплекс Розумовських-Рєпніних


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!