Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Руїни садиби роду Остен-Сакен, с. Мироцьке

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1,5 години

 

Руїни садиби роду Остен-Сакен – це пам’ятка архітектури, що знаходиться поблизу села Мироцьке. 

 

Історія садиби досить цікава: з 1805 року маєтком та прилеглою територією володів таємний радник царя Карл Сакен. Згодом, після його смерті, земля передавалася від одного члена сім’ї до іншого, доки його не викупила дружина одного із київських купців Євдокія Осипівна.

 

Із 1805 року маєток ріс, а на землі навколо з’являлося все більше цікавих місць: два дерев’яні будиночки для відпочинку та прислуги, величезний парк. Проте, незважаючи на красу, земля не приносила прибутку. Тож один із власників, Антон Йосипович Красовський, у 1904 році вирішив її продати. І продав, але не будь-кому із знаті, що прийшла на торги, а селянину Андрію Кулику з Миронівки, який прийшов босоніж та дістав з торби за плечима усю необхідну суму.

 

Про те, звідки Кулик взяв гроші, ходить багато історій. Хтось каже, що він обікрав місцевого ксьондза, що збирав пожертви на церкву, хтось – що заробив, відкривши магазин. Дехто навіть стверджує, що він знайшов у землі бочку з золотом. 

За Кулика маєток розвивався стрімко – там з’явилися тварини, відкрилися підприємства. У саду будували альтанки, висадили фруктові дерева.

 

Після більшовицької реформи садибу, на відміну від багатьох інших, не знищили. Землі та маєток, робітничі казарми, спиртзавод на території та парк націоналізували. Згодом тут розмістили клуб біохімічного заводу, який побудували неподалік від садиби. У стінах палацу займались виготовленням  меблів.

 

Наразі палац знаходиться у стані руїни – у 2000 році тут сталася пожежа, яка знищила майже все внутрішнє убранство та пошкодила стіну. Після цього реконструкцію не проводили – проте нещодавно територію викупила церковна громада, яка планує зайнятися відновленням.

 

Наразі палац – це місце, яке використовують як локацію для фотосесій – романтичних або містичних. У парку, що розкинувся навколо, можна влаштувати пікнік або навіть заночувати на природі з палатками. Поряд із маєтком також є ставок, де можна ловити рибу або купатися.

 

Як доїхати?

Із Києва до маєтку можна дістатися власним авто. У такому разі біля смт Немішаєве потрібно повернути ліворуч та їхати до кінця дороги. Якщо ж ви їдете автобусом, варто виходити у Мироцькому та йти до маєтку пішки.

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 8 - Екоферма “Медвино”


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!