Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» – один із найбільших заповідників України. У заповідник входить саме місто Переяслав та деякі з його околиць, а це – 371 нерухома пам’ятка, 34 музеї на різну тематику та майже 171 тисяча експонатів!

 

Історія міста

Переяслав – одне з найдавніших міст Київської Русі на відстані 85 кілометрів від Києва. Знаходиться на березі Канівського водосховища. Населення Переяслава – 27 тисяч людей, а площа – 32 км².

 

Вперше Переяслав згадується у літописах у 907 році. Його назва походить від славетної перемоги воїна князя Володимира над печенізьким богатирем, після чого безіменний воїн “перейняв славу” ворогів. Це сталося на місці тоді ще невеличкого поселення – майбутнього Переяслава. 

 

Багата історія міста продовжилася: воно було районним та обласним центром, деякий час називалося “Переяслав-Хмельницький”, було осередком квартирування козаків та одним із важливих культурних та освітніх центрів. 

 

Що подивитися?

Звичайно ж, музеї, адже їх тут рекордна кількість, як для невеликого містечка – 34. Особливо радимо відвідати Музей космосу, Музей українського рушника, Музей хліба, Музей історії бджільництва, Музей кобзарства… Але бажано відвідати всі музеї, адже кожен з них має унікальний інтер’єр, цікаві експонати та особливу атмосферу.

Ще одна пам’ятка міста – Вознесенський чоловічий монастир. Це – чудовий зразок архітектури часів Гетьманщини, розташований у передмісті Переяслава, на вулиці Григорія Сковороди, 54. Архітектурний комплекс складається із будівлі монастиря, колегіума та дзвіниці, яку видно з будь-якої точки міста.

 

Де поїсти?

Гостинний двір «Покровський» – вулиця Покровська, 9.

Кав’ярня “Gurman” – вулиця Хмельницького, 58/2.

 

Як доїхати?

До Переяслава з Києва відправляються автобуси та маршрутні таксі. Можна їхати і власним авто.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!